TopTip

Novinky
Duchovná poradňa v zmenenom čase!

Duchovná poradňa v zmenenom čase!

Duchovná online poradňa na facebooku sa od októbra začína o hodinu skôr. Na vaše otázky odpovedá o. Ján Sabol každý štvrtok od 13:00 - 14:00. Prečo nastala táto zmena sme sa spýtali priamo o. Janka.

Prečo ste navrhli posun začiatku duchovnej facebook poradne Rádia LUMEN o hodinu skôr? Súvisí to s udalosťami posledných týždňov vo vašej rodine?

Okrem toho, že pracujem v rádiu, som aj kňazom a otcom. Snažím sa svoj pracovný čas zladiť tak, aby nebol na úkor mojich troch detí a veriacich. Bohoslužby som si posunul do času, keď sú deti v škole a v škôlke, aby som sa im mohol venovať keď prídu domov. Najstaršia dcérka sa v septembri stala prváčkou a tak jej pribudli aj povinnosti. Čas duchovnej poradne som preto žiadal posunúť o hodinu skôr. Ak by Vám vyhovoval iný čas, napíšte nám do rádia.

Kde čerpáte silu, aby ste mohli byť veriacim aj naďalej oporou keď sám prežívate bolesť? Kto je oporou pre vás?

Uvedomujem si stratu, ako v našej domácnosti, tak aj osobne. Keď sme v máji oslavovali 8. výročie sobáša, otvorili sme si po spoločnej modlitbe Sväté Písmo, a bola tam stať o milovaní manželky. Každý deň jej hovorím, že ju milujem. Prosím ju o pomoc a jej láskavosť a dobrotu, aby sme to všetko dobre zvládali. Odišla v povesti svätosti, tak viem, že nám pomáha. Najmä pri slávení eucharistie, kedy sa vďaka Ježišovi spája cirkev oslávená s cirkvou putujúcou cítim jej lásku, tak ako keby Vás objal milujúci človek. To mi dodáva radosť a pokoj.

Strata manželky Márie určite ovplyvnila váš každodenný život. Čo je pre vás najväčšou zmenou?

Zatiaľ žiadnu veľkú zmenu až na fyzickú neprítomnosť manželky nepociťujeme. A o ostatné veci sa stará dobrotivý Pán Boh.

Kto sa na vás najviac obracia v poradni? Aké problémy ľudia riešia? Čo ich najviac trápi a potrebujú s tým pomôcť? Aká je cieľová skupina?

Najčastejšie mi píšu ženy, no píše aj dosť mužov, tak 70 ku 30, všetky vekové skupiny. Podľa obdobia života, ktoré prežívajú, pýtajú sa na rodinné a partnerské problémy. Potom sú to otázky z duchovného života a duševné problémy. Tie sa už nedajú vekovo ohraničiť. Je to tak 50 na 50, rodinné a duchovné veci. Čo ľudí trápi konkrétne, potom nahrubo zverejňujem na stránke Duchovnej poradne.

Nezabudnite, každý štvrtok od 13:00 do 14:00 hod. sa môžete obrátiť na o. Jána Sabola so svojimi starosťami a ťažkosťami v našej duchovnej facebook poradni.

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 22.09.2018

  • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby mladí Afričania mali prístup k vzdelávaniu a práci vo vlastnej krajine
  • Úmysel KBS na september: Nech námahy našich žiakov a študentov sprevádza pomoc Ducha Svätého
  • Modlí sa o. Pavol Jurčaga.
  • Za zdravie rodiny Kurucovej a Senčákovej. Barbara
  • Za zdravie nášho očakávaného dieťaťa a za Božie požehnanie pre celú rodinu. Ivan
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.