TopTip

FKI apeluje na hľadanie konkrétnych odpovedí na pápežove výzvy spojené s odstránením chudoby

FKI apeluje na hľadanie konkrétnych odpovedí na pápežove výzvy spojené s odstránením chudoby TK KBS

Fórum kresťanských inštitúcií (FKI) apeluje na ľudí, aby po návšteve pápeža Františka na Slovensku hľadali konkrétne odpovede na jeho výzvy spojené s odstránením chudoby. Uvádza to pri príležitosti 17. októbra, ktorý bol vyhlásený za Medzinárodný deň za odstránenie chudoby. Aj Sociálna subkomisia KBS chce odpovedať na výzvy pápeža Františka a zamerať pozornosť na tých, ktorých situácia pandémie vytlačila ešte viac na okraj. Chce taktiež oceniť všetkých, ktorí sprevádzajú chudobné deti a rodiny v ich ťažkých situáciách. 

Predseda Sociálnej subkomisie KBS a bratislavský eparcha Peter Rusnák hovorí, že ho oslovili slová Svätého Otca Františka, ktoré uviedol v posolstve pre Deň chudobných. V ňom vyzval, aby sa tento deň zakorenil v miestnych cirkvách. „Toto nás veľmi oslovilo, inšpirovalo, aby sme sa pridali k tomuto vyhláseniu a oslovili, prípadne apelovali na srdcia a činnosť našich veriacich a samých seba, aby chudoba, ktorá nás obklopuje a pred ktorou niekedy zatvárame oči, aby sa stala aj našim motívom k vneseniu evanjeliových myšlienok do tohto sveta,“ povedal vladyka Peter.
Tajomníčka Sociálnej subkomisie KBS Katarína Hulmanová doplnila pre Rádio Lumen informáciu o príprave konkrétnej aktivity vo forme tretích európskych katolíckych sociálnych dní, ktoré boli kvôli pandémii preložené na marec 2022 a budú sa konať v Bratislave. „Nejde iba o konštatovanie situácie, ale ide aj o to, že cieľom je aj ukázať, akú odpoveď a aký príspevok nasadením za solidaritu a sociálnu spravodlivosť ponúkajú kresťania.“
Eparcha Peter Rusnák ďakuje všetkým, ktorí pracujú v sociálnej oblasti a sprevádzajú chudobných. My ako kresťania musíme podľa neho chodiť po svete s otvorenými očami, srdcom a rukami. „Tu nejde o to, aby všetci sme sa pustili do sociálnej práce, všetci na tom nejakým spôsobom pracovali, ale dôležité je, aby ľudia pochopili, že tento problém je tu okolo nás a aby si ho všímali.“

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča
Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.