TopTip

Fórum života odovzdalo Ceny Antona Neuwirtha za ochranu života

Fórum života odovzdalo Ceny Antona Neuwirtha za ochranu života TK KBS

Fórum života odovzdalo Ceny Antona Neuwirtha za ochranu života za rok 2020. Laureátmi sú vždy výnimočné osobnosti, ktoré svojou aktivitou ukazujú rešpekt a úctu voči životu. Aj tentoraz ju získali jedna domáca osobnosť, jedna zahraničná osobnosť a tiež organizácia. 

 

V kategórii Domáca osobnosť získala Cenu Antona Neuwirtha Jarmila Majáková. Fórum života ocenilo jej osobitný prínos pre ochranu života a ľudskej dôstojnosti najmä v oblasti sociálnej práce. Sama by si želala, aby táto práca bola v spoločnosti viac docenená. „Nevyčerpali ma klienti a ich ťažké osudy, lebo oni boli úžasní a keď ich niekto sprevádzal, tak sa stali pre mňa hrdinami, ale systém je veľmi chorý,“ povedala pre Rádio LUMEN.


Za prínos vo svetovej a edukatívnej činnosti v kategórii Zahraničná osobnosť cenu získal Ezio Aceti, ktorý je psychológom, lektorom na národnej úrovni a spolupracuje ako expert s Národným úradom pre rodinnú pastoračnú starostlivosť Talianskej biskupskej konferencie. Je autorom mnohých kníh. Na Slovensku sú známe dva diely knihy Láske sa treba učiť. „Sme veľmi radi, že sa môžeme poďakovať za túto cenu. Vnímame to ako ocenenie pre všetky deti na svete. Chceme stále poukazovať na krásu afektivity a sexuality, ktoré sú darom pre osobu v jej celistvosti. Nezabúdajme najmä na krásu skutočnosti, že sme mužmi a ženami,“ uviedol.


V kategórii Organizácia cenu dostalo občianske združenie Misia mladých, ktoré sa venuje pomoci deťom a rodinám, ktoré sa ocitli v krízovej životnej situácii, organizácii voľnočasových aktivít a dobrovoľníckeho programu. Cenu prevzal predseda združenia Anton Michalica. „Beriem to ako veľkú vďaku a ocenenie za našu prácu. Hoci sme malinké regionálne združenie, nám to vlialo novú nádej, energiu do ďalších aktivít,“ povedal pre Rádio LUMEN.


Cena je pomenovaná po prvom slovenskom veľvyslancovi vo Vatikáne a lekárovi Antonovi Neuwirthovi. Mottom jeho života bolo prekonávať zlo dobrom.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.