TopTip

Zo zahraničia
Futbalové hviezdy podporia vatikánsku pediatrickú nemocnicu

Futbalové hviezdy podporia vatikánsku pediatrickú nemocnicu

Talianska futbalová federácia posilňuje spoluprácu s vatikánskou pediatrickou nemocnicou Bambino Gesú. Najlepší talianski futbalisti osobne podporia finančnú zbierku na nový onkologický pavilón kliniky.

V pondelok predstavitelia malých pacientov navštívili tréningové stredisko talianskej reprezentácie v Coverciane pri Florencii. Priviezol ich oficiálny autobus federácie. S hviezdami talianskeho futbalu strávili celý deň, obedovali s nimi a zoznámili sa s tajomstvom vrcholového tréningu.

Talianska reprezentácia navštívi pediatrickú kliniku tento rok v septembri. Príde do Ríma na zápas s Gréckom v rámci vyraďovacej fáze na Majstrovstvá Európy. Pacienti, ktorí nemohli nemocnicu opustiť, dostanú pozvanie na štadión.

Pri tejto príležitosti sa uskutoční internetová akcia tričiek s podpismi futbalistov. Výťažok bude určený na stavbu nemocnice. V novembri sa zástupcovia futbalistov a trénerov zúčastnia aj na slávnostnom ukončení 150. výročia vatikánskej pediatrie.

ZDROJ: TKKBS

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 10.07.2020

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby bolo dosť ľudí, ktorí budú s láskou, úctou a dobrými radami sprevádzať rodiny
  • Úmysel KBS na júl: Aby nezamestnaní našli prácu, ktorú potrebujú pre dôstojný život a zabezpečenie rodín
  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zdravie a Božiu pomoc pre Valériu a Vladimíra, dcéru Beátku a Júliu, sestru Máriu a Danu s rodinami, moju mamu. Valéria
  • Za môjho otca Viliama Takáča pri príležitosti 25.výročia úmrtia. Dana
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.