TopTip

Godzone tour sa začína, tentokrát pod záštitou miest a samospráv

Godzone tour sa začína, tentokrát pod záštitou miest a samospráv

Projekt Godzone o necelé tri dni odštartuje 11. ročník evanjelizačného koncertného turné.

V rámci Týždňa Cirkvi pre mládež tak cieli najmä na mladých, ktorým chce odovzdať tú najradostnejšiu správu – evanjelium. Tento rok dostalo podporu od viacerých miest a samospráv, ktoré tak vyjadrili dôveru tomuto podujatiu.

Godzone tour 2019 bude tento rok pod záštitou primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej, primátora mesta Banská Bystrica Jána Noska, predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja Eriky Jurinovej a predsedu Prešovského samosprávneho kraja Milana Majerského.

Realizácia turné je uskutočnením výzvy svätého Jána Pavla II. k „novej evanjelizácii“. „Túžime dostať radostnú správu evanjelia k čo najväčšiemu počtu ľudí, lebo veríme, že Ježiš má záujem o každého človeka. Celú produkciu na turné sa každoročne snažíme vytvoriť inovatívne a originálne, aby sme zaujali rôzne kategórie ľudí. Práve takto sa usilujeme napĺňať výzvu k evanjelizácii, ktorá má byť nová v zápale, metódach a vo výraze. Chceme zaujať ľudí, ktorí majú možno pokrivený názor na kresťanstvo a ukázať im, že viera v Boha je aj dnes aktuálna a Ježiš má o ich život záujem,“ vysvetľuje Lukáš Valach, organizátor a člen Godzone tímu.

Okrem organizátorov a 300 - členného tímu pozývajú na toto evanjelizačné podujatie vo videopozvánkach aj žilinský biskup Mons. Tomáš Galis, banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec a bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko.

Jozef Haľko, pomocný biskup Bratislavskej arcidiecézy

Godzone tour štartuje už najbližší pondelok, 18. novembra v Prešove. Pokračovať bude utorok v Poprade, stredu v Žiline, štvrtok v Banskej Bystrici a  piatok bude posledný koncert v Bratislave. Program začína vždy o 18:00 a vstup na podujatie je zadarmo.

Godzone tour vzniklo v roku 2009 v rámci Týždňa Cirkvi pre mládež, kedy pozvanie zorganizovať evanjelizačné koncerty prišlo od Rady pre mládež a univerzity KBS. Odvtedy sa turné organizuje v tomto období. Godzone tour organizuje Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže, Rada pre mládež a univerzity pri KBS, Martindom, spoločenstvo SP a projekt Godzone.

Všetky informácie nájdete na: tour.godzone.sk

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča
Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.