TopTip

Gréckokatolíci v Krivom sa zasvätili krížu

Gréckokatolíci v Krivom sa zasvätili krížu

V nedeľu 13. septembra 2020, pred sviatkom povýšenia úctyhodného a životodárneho kríža, veriaci v Krivom slávili svätú liturgiu v prírode. Ich sprievod sa začal z dreveného chrámu sv. apoštola a evanjelistu Lukáša v Krivom. V procesii veriaci putovali ku kaplnke na konci obce Krivé, ktorá bola posvätená svätému krížu. Na mieste, pred začiatkom sv. liturgie, sa gréckokatolícka farnosť Kružlov, ako aj protopresbyterát Hrabské i celá krajina zasvätila životodárnemu krížu.

Slávnostnú svätú liturgiu slávil Michal Kuruc ml., správca farnosti Kružlov a dekan hrabského protopresbyterátu, s kaplánom farnosti Matúšom Marčákom. V homílii duchovný otec Matúš uviedol, že kríž už nemá byť symbolom utrpenia, ale znakom nádeje a spásy. Na slávnosti sa v neveľkom počte zúčastnili veriaci z Krivého spoločne s ďalšími veriacimi gréckokatolíckej farnosti Kružlov.

"Slávnosť bola prosbou veriacich o ochranu Boha v týchto neľahkých časoch. Práve toto zasvätenie má byť pomocou a silou pre všetkých veriacich na Slovensku," informoval Stanislav Bujda, ml.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.