TopTip

Z domova
Gréckokatolíci v Krivom sa zasvätili krížu

Gréckokatolíci v Krivom sa zasvätili krížu

V nedeľu 13. septembra 2020, pred sviatkom povýšenia úctyhodného a životodárneho kríža, veriaci v Krivom slávili svätú liturgiu v prírode. Ich sprievod sa začal z dreveného chrámu sv. apoštola a evanjelistu Lukáša v Krivom. V procesii veriaci putovali ku kaplnke na konci obce Krivé, ktorá bola posvätená svätému krížu. Na mieste, pred začiatkom sv. liturgie, sa gréckokatolícka farnosť Kružlov, ako aj protopresbyterát Hrabské i celá krajina zasvätila životodárnemu krížu.

Slávnostnú svätú liturgiu slávil Michal Kuruc ml., správca farnosti Kružlov a dekan hrabského protopresbyterátu, s kaplánom farnosti Matúšom Marčákom. V homílii duchovný otec Matúš uviedol, že kríž už nemá byť symbolom utrpenia, ale znakom nádeje a spásy. Na slávnosti sa v neveľkom počte zúčastnili veriaci z Krivého spoločne s ďalšími veriacimi gréckokatolíckej farnosti Kružlov.

"Slávnosť bola prosbou veriacich o ochranu Boha v týchto neľahkých časoch. Práve toto zasvätenie má byť pomocou a silou pre všetkých veriacich na Slovensku," informoval Stanislav Bujda, ml.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 01.10.2020

  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za telesné a duševné uzdravenie ocka Jozefa, mamky Jany, bratov Martina a Petra, za manželov Tomáša a Mirku, za počatie zdravého bábätka. Nech je Pán Boh stále prítomný v našej rodine a pomáha nám chrániť sa od hriechu. Aby sme si stále boli nápomocní a držali spolu. Nech nám archanjel Michal pomáha bojovať proti zlému. Miroslava
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.