TopTip

Gréckokatolícka charita Prešov zápasí s omikronom u svojich zamestnancov

Gréckokatolícka charita Prešov zápasí s omikronom u svojich zamestnancov TK KBS

Gréckokatolícka charita Prešov má v súčasnosti v šiestich svojich zariadeniach zamestnancov alebo prijímateľov sociálnych služieb pozitívnych na omikron. Prevádzka je v nich náročnejšia. No keďže sa nevyskytuje naraz veľa prípadov, charita situáciu zvláda. Veľmi ťažkú situáciu však prežila Gréckokatolícka charita Prešov v závere uplynulého roka vo svojom zariadení pre ľudí bez domova. V nocľahárni a útulku na Ulici Pod táborom malo postupne približne 50 ľudí pozitívny test a bolo potrebné zabezpečiť pre ich priestory na izoláciu. Ako uviedol riaditeľ Peter Valíček, charita vtedy prijala nový model fungovania služieb v tomto svojom novom zariadení. „Očakávať trošku zmenu najmä v pobytových službách, kde by sme chceli postupom času odčleniť nocľaháreň od útulku a pričleniť ju k dennej službe nízkoprahového denného centra, kde by sme mohli takto zabezpečiť takmer 24-hodinovú nepretržitú službu.“
Charita má k dispozícii aj dve kontajnerové ubytovacie bunky zakúpené zo zdrojov mesta Prešov, pričom so stavebnými vecami pomohol aj Prešovský kraj. “Prebieha v nich aj karanténa, ale sú určené aj na sociálne služby, kde by bol najvyšší stupeň do budúcna stupňovitej resocializácie pre týchto ľudí,“ povedal Peter Valíček.
V súčasnosti má útulok kapacitu 86 miest a nocľaháreň 22 miest. Spolu je teda v jednom objekte registrovaných 108 miest, z toho približne desať z nich je vyčlenených na karanténu. „Očakávame, že budeme vedieť pomôcť aj tým ľuďom, ktorí teraz naše služby nevyužívajú najmä z tohto dôvodu, že predsa len tým, že je v tom objekte aj útulok, nároky na zvládnutie určitých samoobslužných činností sú dosť vysoké,“ dodal Peter Valíček.
Ak by sa teda v priebehu roka podarilo charite pripojiť nocľaháreň na Ulici Pod táborom k nízkoprahovému centru, moli by prijať aj ďalších ľudí bez domova.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Projet de maison à 4 pièces avec garage.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.