TopTip

Novinky
Je rozhodnuté! Vieme, kto získa tortu a koláče od Moniky

Je rozhodnuté! Vieme, kto získa tortu a koláče od Moniky

Druhé kolo v projekte pomoci Darujem ti svoj talent sme vyhodnotili v utorkovej Lumenáde. Poznáme tak ďalšieho človeka, ktorému urobíme radosť. Tretí talent je už v ponuke.

Darcom bola tentokrát Monika Lukyová-Slížová z Hroňského Beňadiku, ktorá rada pečie a rozhodla sa darovať tortu a koláče niekomu z vás, kto sa chystá prijať sviatosť birmovania, krstu, alebo prvého sv. prijímania. O jej talent sa uchádzali štyri príbehy. Každý z nich bol osobitý a niečím výnimočný. Pani Monika priznala, že rozhodovanie nebolo jednoduché, ale musela zvažovať aj fakt, že ide o citlivý dar a preto úlohu zohrávala aj lokalita záujemcov. Napokon sa rozhodla pre príbeh s názvom Dve birmovky - jedna oslava, v ktorom podľa jej slov budú, obdarovaní hneď traja ľudia.

"Rozhodovanie bolo náročné, ale rozhodla som sa pre pána Petra, ktorý obdaruje svoje krsňa. Ten príbeh ma zaujal preto, že budú obdarovaní dvaja, ktorí idú na birmovku a zároveň pomôžeme mame obdarovaného Aďka, ktorá svoje dve deti vychováva sama. Takže dá sa povedať, že budú obdarovaní traja,"  vysvetľuje svoje rozhodnutie pani Monika.

Autor víťazného príbehu Peter z Bratislavy sa tejto správe veľmi potešil. Je rád, že sa o talent pani Moniky uchádzal a je vďačný, že koláče a tortu napečie práve pre nich."Mňa to nesmierne potešilo. Želal som si, aby sme to získali práve my. Páči sa mi váš projekt, je to super nápad. Moje krsňa Adrián aj jeho mama budú určite prekvapení a nadšení, keď im to poviem. Teraz ale prichádza jedna veľká dilema, aké príchute si vyberieme:-). Musím vyzistiť, čo si môj krstný syn bude priať," zažartoval potešený Peter.

Kým sa talent od Moniky bude ochutnávať, na ten ďalší sa budeme pozerať. Na stránke darujemtalent.sk je už predstavený tretí darca. Jeho meno je Pavol Štiťák, pochádza z Bratislavy a odmalička túžil byť záhradníkom. Do nášho projektu sa zapojil, aby niekomu z vás zveľadil záhradu, ostríhal stromy, upravil trávnik, jednoducho vytvoril záhradu, ktorá poteší oči aj srdce. Tento talent by chcel darovať starším ľuďom, ktorí už nevládzu robiť záhradné práce, nemájú nikoho, kto by im pomohol a ani financie na to, aby si to zaplatili. Alebo zariadeniu sociálnych služieb pre seniorov, detskému domovu či hospicu.

Ak teda vás tento talent zaujal a poznáte niekoho, kto by ho potreboval, alebo sami máte záujem, kliknite na www.darujemtalent.sk, napíšte príbeh a možno práve vám príde pán Pavol upraviť záhradu.  

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 04.06.2020

  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zosnulého svokra Vojtecha, ktorý nás opustil už pred 23 rokmi. Zuzana
  • Za babku Anku, za silu a trpezlivosť znášať chorobu a ťarchu každodennej bolesti. Vnučka Betka
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.