TopTip

Jedným z nosných projektov pallotínov je Adopcia srdca

Jedným z nosných projektov pallotínov je Adopcia srdca TK KBS

Jednou z typických čŕt pallotínov je podpora misijných diel. Spoločnosť katolíckeho apoštolátu pôsobiaca na Slovensku sa podieľa na niekoľkých projektoch, ktoré majú pomôcť ľuďom v chudobných častiach sveta. 

Jedným z nosných projektov pallotínov je podľa rektora Svätyne Božieho milosrdenstva v Smižanoch pátra Petra Kluberta Adopcia srdca. Adoptívni rodičia zo Slovenska vďaka príspevku šestnásť eur mesačne umožňujú deťom v Rwande a na Madagaskare lepšiu budúcnosť. „Dnes už tisíce detí dostávajú možnosť dosiahnuť minimálne úplné stredoškolské vzdelanie alebo sa vyučiť nejakému remeslu. Snahou všetkých spolupracujúcich na tomto projekte, či sú to misionári, kňazi, rehoľné sestry či miestni dobrovoľníci v Afrike, je priviesť deti k samostatnosti.“
Peniaze slúžia aj na jedlo, školské pomôcky či zdravotné poistenie. Tento projekt funguje už viac ako dvadsať rokov. „V čase, keď sme ešte nečelili súčasnej pandémii, sme organizovali aj púte adoptívnych rodičov. Deti z projektu, ktoré časom dospeli, mali vlastné deti, ktoré sa pôvodní adoptívni rodičia rozhodli naďalej podporovať,“ povedal Klubert. 

Okrem toho pallotíni podporujú podľa pátra Kluberta projekty výstavby a zariadenia tried na Madagaskare. „Pomáhame núdznym vďaka spolupráci s Kongregáciou bratov Nepoškvrnenej Panny Márie. Projekty realizované na tomto mieste sú zamerané na vzdelávanie detí a mládeže. Okrem iného sme sa zapojili aj do výstavby vodovodu v Bereve. Projekt bol podporený zakúpením solárneho čerpadla. V súčasnosti podporujeme projekt výstavby a zariadenie tried v Befasi.“
Spoločnosť katolíckeho apoštolátu sa chce zapojiť aj do projektu výstavby centra Božieho milosrdenstva v africkom štáte Burkina Faso.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Maison de famille à plusieurs étages pour terrain étroit.

Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.