TopTip

Jesenná výzva Daruj dobrý skutok: Všímame si ľudí vo farnosti?

Jesenná výzva Daruj dobrý skutok: Všímame si ľudí vo farnosti?

Ešte do konca roka 2022 vám prinášame každý mesiac výzvu pomáhať. V jesennej výzve Daruj dobrý skutok vás motivujeme všímať si ľudí v našich farnostiach a spolupracovať s kňazom.

Byť všímavý na potreby ľudí, ktorí potrebujú našu pomoc neznamená vhodiť nejaké to euro žobrákovi do plastového pohára. Aj ľudia zo strednej triedy alebo z prostredia viacdetných rodín niekedy ostanú v živote prekvapení náhlymi okolnosťami. Strata príjmu, náhla choroba a s ňou spojené zvýšené životné náklady alebo potreba ľudskej blízkosti v náročných chvíľach života. Najmä vo väčších mestách žijeme vedľa seba akosi anonymne a často nevieme o tom, čo prežíva druhý človek. V našej charitnej výzva prichádza čas prestať prehliadať tieto osoby. Je potrebné vyhľadať ich, spolupracovať s kňazom a ponúknuť čo máme - prostriedky, ľudskú blízkosť alebo radu. 

Ako sa zapojiť?

Všímate si špeciálne u Vás vo farnosti ľudí, ktorí potrebujú pomoc? Akým spôsobom im pomáhate? Dokážete sa spolu s kňazom v tejto veci spojiť? Napíšte nám o tom do pondelka 10. októbra 2022 a vyhrajte sadu troch cien

1. hrnček bucľák od Keramika Grania
2. bufka /nákrčník s logom Rádia LUMEN
3. kniha Liečiť zlo láskou – Anton Neuwirth, Rudolf Lesňák
Reagujte e-mailom na oukd@lumen.sk alebo poštou na adresu Rádio LUMEN, Kapitulská 2, 974 01, Banská Bystrica. Nezabudnite na heslo alebo predmet e-mailu: Daruj dobrý skutok. 

Pomoc je celoročnou záležitosťou

Projekt Daruj dobrý skutok prebieha na Rádiu LUMEN počas celého roka 2022. Organizujeme ho spoločne so Slovenskou katolíckou charitou. Našim cieľom je priniesť do vysielania príbehy pomoci z prostredia poslucháčov slovenského katolíckeho rádia. V reláciách Od ucha k duchu vždy raz za mesiac charitnú výzvu zosumarizujeme a zároveň predstavíme bližšie jednu z oblastí práce tímu Slovenskej katolíckej charity. 

Projekt ukončíme na konci roka 2022, keď odmeníme jedného poslucháča za príbeh z ktorejkoľvek charitnej výzvy počas roka. Hlavnou cenou je atraktívny zájazd. 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Petite maison de famille pour terrain étroit avec terrasse couverte.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.