TopTip

Z domova
Juraj Maďar: diecézne centrum mi ponúka duchovný rast

Juraj Maďar: diecézne centrum mi ponúka duchovný rast

Juraj Maďar

Mladí ľudia majú dnes mnoho možností. Okrem športu či rôznych umeleckých záujmov im aktivity ponúkajú aj pastoračné centrá. Tu sa môžu rozvíjať napríklad v animátorských školách. Animátorskú školu v diecéznom centre Maják navštevuje aj Juraj Maďar.

Juraj dlho chcel ísť do animátorskej školy: „Najprv to nechceli moji rodičia. Napokon s tým súhlasili, ale v ten rok už bol plný ročník. Nakoniec sa mi to podarilo a do školy som nastúpil pred dvoma rokmi,“ spomína na začiatky.

Zvažoval aj možnosť, že by šiel na vysokú školu. Nakoniec sa rozhodol, že zotrvá v diecéznom centre. Ako animátor má rôzne úlohy: „Ak je školský rok, v piatok k nám prichádzajú študenti na víkendovky. Cez prázdniny zveľaďujeme okolie centra.“

Juraj si uvedomuje, že pracuje s mladými a nie všetko, čo im chce odovzdať, padne na úrodnú pôdu: „Sú ľudia, ktorí prídu na obnovy a chcú sa vzdelávať, ale prichádzajú aj takí, ktorí musia. Oni často ani nechcú, ale samo ich to osloví. Nemôžem sa pozerať na to, kto bude pokračovať a kto nie. Ja im dám balíček a je na nich, či si ho otvoria alebo nie.“

Juraj vníma Boha ako Otca, Priateľa, ktorý ho vypočuje. Je hudobník a má rád chvály, hráva na svätých omšiach. Celý rozhovor si môžete vypočuť v rubrike Boh v mojom živote zo dňa 26. júla 2017:

http://lumen.sk/relacie/rubriky/boh-v-mojom-zivote.html2

Podobné články

Aktuálny program

  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Vaše úmysly 23.07.2018

 • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
 • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby kňazi, ktorí s námahou a v samote pastoračne pôsobia, pociťovali neustálu pomoc a podporu Pána a spoločenstva.
 • Úmysel KBS na júl: Nech sa oslavy dedičstva otcov našej viery, sv. Cyrila a Metoda, prejavia v živote národa.
 • Modlí sa otec Pavol Jurčaga.
 • Za zdravie a vyriešenie problémov. Daniela
 • Za uzdravenie zo závislosti od alkoholu pre švagra Františka a Petra, synovca Petra, kamaráta Dušana, za uzdravenie zo závislosti na automatoch pre Petra, za dar živej viery v našej rodine a za dcéru Viktorku, aby našla cestu k Bohu. Monika
 • Za rodinu Bartošovú a za ich nenarodené bábätko, nech im Pán pomáha. Veronika
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.