TopTip

Kardinál Sandri: Pápež dodá Iraku útechu a silu

Kardinál Sandri: Pápež dodá Iraku útechu a silu

Pápežova cesta do Iraku je podľa prefekta Kongregácie pre východné cirkvi kardinála Leonarda Sandriho historická udalosť, veľmi odvážny krok, ktorý pripravuje cestu pre dialóg a zmierenie. “Je významný najmä pre tých, ktorí zaplatili vysokú cenu a obetovali aj svoje životy,“ povedal kardinál Leonardo Sandri, ktorý dúfa, že vďaka pápežskej návšteve Iraku bude možné na Blízkom východe znovu vytvoriť mozaiku ľudského a historického bohatstva.

Podľa kardinála kresťania a ďalšie komunity v Iraku a Sýrii často vidia svoje vlastné kultúry pochované rokmi konfliktov. O to viac bude Františkova návšteva veľkým gestom útechy a sily pre celú spoločnosť, najmä pre trpiacich. V tejto situácii pápež povzbudí ľudí, aby boli ľuďmi spoločenstva a svedkami Božej lásky.

Pápež František príde do Iraku 5. - 8. marca 2021. Počas štyroch dní navštívi hlavné mesto Bagdad, južnú oblasť Ur spojenú s pamiatkou patriarchu Abraháma, ako aj sever krajiny s mestami Erbil, Mosul a Karakoš na Ninivskej pláni.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.