TopTip

Katolícka charita pomáha utečencom z Náhorného Karabachu

Katolícka charita pomáha utečencom z Náhorného Karabachu

Boje v Náhornom Karabachu pokračujú. Hlava arménskej apoštolskej cirkvi sa bojí ďalšej arménskej genocídy, tým skôr, že Azerbajdžan podporuje Turecko, ktoré pred sto rokmi vyhladilo milión arménskych kresťanov. „Na vyriešenie problému by stačilo uznať Náhorný Karabach ako samostatnú republiku, aby sa zaistila bezpečnosť jej občanov. To je to, čo očakávame od našich priateľov a od všetkých, ktorí chcú zastaviť druhý holokaust,”uviedol Karekin II., hlava arménskej apoštolskej cirkvi.

Do Arménska prúdi tisíce utečencov z Náhorného Karabachu. Pomáha im aj katolícka charita. Hovorí arcibiskup Raphael Minassian, katolícky ordinár v Jerevane: “Situácia je veľmi nebezpečná, až katastrofická. Cirkev robí všetko, čo je v našich silách. Všetci, bez výnimky, biskupi, kňazi a laici, pomáhame obrovskému davu utečencov, ktorí opustili svoje domovy v Náhornom Karabachu a našli útočisko v Arménsku. Teraz poskytujeme pomoc 16 000 ľuďom,” povedal pre vatikánsky rozhlas arcibiskup Raphael Minassian.

“Zima sa blíži a v tomto regióne je veľmi krutá. Teplota klesne na mínus 22 stupňov. Väčšinu utečencov tvoria ženy s deťmi a starší ľudia. Muži, ich manželia zostávajú tam, kde sú, bránia svoju zem. Ich domy boli zničené. Azerbajdžanská armáda útočí nielen na vojenské, ale aj civilné obyvateľstvo. Situácia je teda katastrofická. Nakupujeme potraviny a distribuujeme ich utečencom. Často ide o početné rodiny, aj s dvanástimi deťmi. Sú umiestnené v budovách, kde niekedy nie je k dispozícii elektrina. Snažíme sa ich teda nejako vybaviť, aby si mohli uvariť jedlo a zohriať sa. Stále dúfame, že bude existovať vzájomný rešpekt, rešpekt k identite a právo na sebaurčenie pre svoju budúcnosť,“ povedal arcibiskup.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 07.07.2022

  • O vieru a nádej pre Lacka a Michala, že Bohu záleží na každom človeku a jeho nesmrteľnej duši. (Helena)
  • O zdravie a silu pre onkologicky chorú Magdalénku. (Henrieta)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.