TopTip

Katolícka misia vo Frankfurte vyzbierala peniaze núdzne rodiny

Katolícka misia vo Frankfurte vyzbierala peniaze núdzne rodiny

Slovenská katolícka misia svätého Gorazda v nemeckom Frankfurte nad Mohanom usporiadala adventnú charitatívnu zbierku. „Vyzbierané peniaze vo výške 850 eur venujeme slovenskej nadácii DeDo, ktorá pomáha deťom a rodinám v núdzi. Už teraz sa všetci tešíme, že o rok sa opäť stretneme pri našom tradičnom programe a pohostení, na ktorom nikdy nechýba vianočná kapustnica,“ povedal farár misie Juraj Sabadoš.

Slovenská katolícka misia svätého Gorazda však musela pre pandémiu koronavírusu osláviť tento rok advent inak. „Obmedzenia týkajúce sa pandémie koronavírusu nám nedovolili pripraviť náš tradičný program pre rodiny s deťmi na sviatok svätého Mikuláša, no chceli sme ich pozdraviť, potešiť a prejaviť im, že na nich myslíme,“ hovorí Juraj Sabadoš. Členovia misie preto pripravili balíčky, ktoré rozviezli rodinám vo Frankfurte a jeho okolí.

V balíčkoch našli deti niekoľko prekvapení, napríklad detskú obrázkovú knihu Boh nám daroval Vianoce v slovenčine, skladací betlehem a vianočný stromček z balzového dreva. Okrem tradičných sladkostí nechýbal ani list od svätého Mikuláša. V ňom si deti a ich rodičia prečítali aj o tom, že ľuďom v núdzi treba pomáhať.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.