TopTip

Katolícka univerzita Eichstätt-Ingolstadt je znovu najobľúbenejšia v Nemecku

Katolícka univerzita Eichstätt-Ingolstadt je znovu najobľúbenejšia v Nemecku zdroj foto: pexels.com

Katolícka univerzita Eichstätt-Ingolstadt (KU) už druhýkrát po sebe získala titul „Najobľúbenejšia univerzita v Nemecku“. Tento titul jej udelil portál „Studycheck“, ako oznámila KU v stredu v Eichstätte. Podľa KU rebríček univerzít a vysokých škôl sa vypočítava raz ročne na základe rôznych parametrov podľa hodnôt obľúbenosti a spokojnosti študentov a absolventov. V aktuálnom celkovom hodnotení vrátane vysokých škôl je KU na druhom mieste.

Hodnotenie vychádza z viac ako 70 000 zverejnených správ z roku 2021, ako vysvetlila KU s odvolaním sa na Studycheck. 97 percent hlasujúcich odporúča štúdium na KU. V správach o KU sa často chváli rodinná atmosféra a malý kampus. „Pozitívne sa spomína aj osobný kontakt s učiteľmi.“ Prezidentka KU Gabriele Gienová poznamenala, že ocenenie je „mimoriadnou poctou živému nasadeniu študentov, lektorov a zamestnancov“.

KU je jedinou katolíckou univerzitou v Nemecku. Vatikán ju uznal 1. apríla 1980. Korene KU siahajú ku kňazskému semináru, ktorý bol založený v roku 1564, a k Centru prípravy učiteľov, ktoré bolo založené v roku 1835. Pri založení univerzity zohral dôležitú rolu vtedajší arcibiskup Mníchova a Freisingu kardinál Joseph Ratzinger, neskorší pápež Benedikt XVI. Univerzita, ktorá je otvorená pre študentov všetkých vyznaní, ponúka vyše 50 predmetov a má okolo 5000 študentov, 120 profesorov a 350 vedeckých zamestnancov na ôsmich fakultách v Eichstätte a Ingolstadte.

Zdroj: Kathpress

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Single-storey L-shaped family house with a garage.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.