TopTip

Každé stretnutie je dar, povzbudzuje Matúš Reiner

Každé stretnutie je dar, povzbudzuje Matúš Reiner TK KBS

Členovia Rady pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska sa zišli na online zasadnutí. Hovorili o tom, ako sa dá pracovať s mladými ľuďmi aj v čase pandémie. Jednotliví členovia prezentovali konkrétne iniciatívy, ktoré im pomáhajú zostať aktívni aj napriek prísnym opatreniam. Zasadnutie Rady pre mládež a univerzity otvoril tajomník Matúš Reiner. Účastníkov povzbudil k žitiu v prítomnosti a vnímaní každého stretnutia ako daru, ktorý nám bol daný. „Na tento čas potrebujeme začať hľadieť novým spôsobom ako na nový začiatok,“ povedal.
V ďalšom bloku hovoril Matúš Reiner o misijnej synodalite. „Túto tému nám prednášali na jednom stretnutí, ktoré organizovalo Dikastérium pre laikov, rodinu, život a mladých a volalo sa Misijná synodalita. Bolo nám to predstavené ako spôsob kráčania vo víziách Svätého Otca Františka pre cirkev,“ vysvetlil.
Účastníci stretnutia sa podelili aj o ich skúsenosti z pastorácie, ich snaženia kráčať s mladými aj počas pandémie COVID-19. V poslednej časti mali slovo členovia rady, ktorí prezentovali svoje aktivity. Jedným z nich bol aj predseda Rady pre mládež Košickej eparchie Milan Kmec. „V pracovnej skupine sme sa viac zamerali na to, že potrebujeme v rámci štruktúry cirkvi od farnosti cez dekanáty, biskupstvá až po radu pre mládež vytvoriť nielen sieť, nejaký systém, nejakú hierarchiu alebo spôsob, ale zároveň potrebujeme na každom mieste učiť sa komunikovať,“ vysvetlil.
Saleziáni v spolupráci s viacerými kňazskými seminármi spomenuli svoju aplikáciu zamyslenia, ako aj iniciatívu Oratko online. Pokračuje saleziánka sestra Marta Baňasová: „Teraz vnikla nová spolupráca s tromi seminármi, takže aj bohoslovci budú prispievať do tejto aplikácie.“
Záver stretnutia bol sprevádzaný modlitbou a požehnaním. Ďalšie stretnutie je naplánované na 8. júna.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 18.09.2021

 • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
 • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
 • Modlí sa o. Ján Krupa.
 • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.