TopTip

KBS ukončila projekt zamyslení, denne ich posielala 19-tisíc ľuďom

KBS ukončila projekt zamyslení, denne ich posielala 19-tisíc ľuďom

Na Slovensku vyvrcholil projekt adventných zamyslení. Trval od 29. novembra (Prvej adventnej nedele) do 24. decembra. Tentokrát podporil iniciatívu farnosti misionárov Saletínov v Považskej Bystrici na sídlisku Rozkvet, ktorá pozvala všetkých do Adventnej výzvy.

Všetci, ktorí výzvu prijali, mali každý deň dve úlohy - prečítať si Evanjelium daného dňa a modliť na úmysel daného dňa (Otče náš, Zdravas´, Sláva Otcu). Úmysel s úryvkom daného Evanjelia bol súčasťou obrázka, ktorý dostali všetci prihlásení na e-mail. Cieľom projektu bolo pomôcť všetkým, ktorí prejavia záujem, duchovne sa pripraviť na Vianoce. Tí, čo nemajú prístup na internet, mohli projekt podporiť svojou modlitbou, pôstom alebo inými skutkami milosrdnej lásky. Pozvaní boli aj k skutkom telesného milosrdenstva, uvádza web zamyslenia.kbs.sk.

Vyše dvadsiatku myšlienok dostalo do svojho e-mailu počas decembra vyše 19 000 zaregistrovaných ľudí. Boli medzi nimi nielen biskupi a kňazi, ale i tisícky laikov. Desiatky tisíc ľudí si myšlienky denne čítalo a zdieľalo na sociálnych sieťach. Aktívne ich promovala TK KBS, Rádio LUMEN, viacerí biskupi a ďalšie stránky. Nepríjímali ich len ľudia zo Slovenska, ale i v zahraničí. Ide o projekt Konferencie biskupov Slovenska. Spolupracuje s Farnosťou Saletínov v Považskej Bystrici. Projekt zastrešuje Tlačová kancelária KBS. Myšlienky graficky spracoval Ľubomír Valient z Považskej Bystrice. V podobnom duchu sa koná už po 16-krát. Projekt nadväzuje na podobné projekty z minulosti. 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 04.07.2022

  • O Božiu pomoc pre kňazov vo farnosti Topoľčany. (Henrieta)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.