TopTip

KBS vyhlásila celoslovenskú zbierku na pomoc ľuďom v núdzi v regióne Blízkeho východu

KBS vyhlásila celoslovenskú zbierku na pomoc ľuďom v núdzi v regióne Blízkeho východu TK KBS

Konferencia biskupov Slovenska vyhlásila celoslovenskú zbierku na pomoc ľuďom v núdzi v regióne Blízkeho východu. Bola plánovaná počas piatej pôstnej nedele. Pre pandémiu, počas ktorej sú v súčasnosti zatvorené chrámy, biskupi pozývajú veriacich, aby zbierku podporili darom na účet KBS. Vysvetľuje manažér humanitárnej pomoci Slovenskej katolíckej charity Hugo Gloss: „Uvedomujeme si, že z dôvodu prebiehajúcej pandémie sa aj mnohé slovenské rodiny a mnohí slovenskí veriaci ocitnú v náročnej situácii. Preto samotná zbierka je skôr príležitosťou, ako pomôcť ľuďom v núdzi, ktorí okrem pandémie musia riešiť aj prenasledovanie pre svoju vieru. Preto samotný dar nechávame na slobodnom rozhodnutí každého darcu.“
Na dôležitosť pomoci prenasledovaným kresťanom a utečencom, ktorí v týchto krajinách trpia, poukazuje aj nedávna návšteva pápeža Františka v Iraku, ako aj desiate výročie začiatku prebiehajúceho ozbrojeného konfliktu v Sýrii, ktoré si v týchto dňoch pripomíname. Hugo Gloss hovorí, že vďaka slovenským veriacim charita od roku 2015 spolu s lokálnymi partnermi pomohla vyše šesťdesiattisíc ľuďom v núdzi v Iraku, Sýrii, aj Libanone. Celkovo išlo o tridsaťštyri projektov za viac ako milión eur.
„Tieto projekty prinášajú pomoc aj nádej do tých miest a komunít, ktoré zažívajú náročnú situáciu či už z pohľadu finančného, alebo ekonomického, alebo spoločenského. Tým, že Irak je silne poznačený veľkou mierou korupcie, nefunkčnosťou miestnej infraštruktúry, nízkym počtom pracovných príležitostí, a celkovo je vidieť, že krajina sa ešte stále spamätáva z ozbrojených konfliktov rôznej intenzity, ktoré v nej prebiehali od roku 2003,“ povedal Gloss.
Bližšie informácie o realizovaných projektoch je možné nájsť na stránke utečenci.kbs.sk.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.