TopTip

Novinky
Kde sa stretneme: Pozývame k Sedembolestnej a J. Spuchľákovi

Kde sa stretneme: Pozývame k Sedembolestnej a J. Spuchľákovi Bazilika Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne

V nedeľu 15. septembra pozývame k Sedembolestnej do Šaštína a v stredu 18. septembra k bývalému generálnemu riaditeľovi Rádia LUMEN do Trstenej. 

Národná púť v Šaštíne

Celonárodná púť Slovenska k patrónke Slovenska – Sedembolestnej Panne Márii sa koná po stáročia, oficiálne od roku 1732, keď bola socha Sedembolestnej vyhlásená za milostivú. Každoročne navštívi Šaštín počas národnej púte cca 20 000 veriacich, v Jubilejnom roku 2014 Sedembolestnej Panny Márie to bolo 50 000 pútnikov. Vrcholom púte je sviatok patrónky Slovenska dňa 15. septembra. 

Tento rok pre vás opäť odvysielame priamy prenos zo Šaštína. Ten sa začína už o 10:15, samotná sv. omša od 10:30. Jej hlavným celebrantom bude Mons. Vladimír Fekete SDB, apoštolský prefekt v Azerbajdžane. 

Priamo v okolí Baziliky nájdete aj stánok Rádia LUMEN. Pre najmenších máme pripravené milé prekvapenie a pre stálych i nových poslucháčov možnosť zapísať si úmysel svojej modlitby do vysielania Rádia LUMEN a získať tak modlitbovú podporu desaťtisícov rozhlasových poslucháčov. Zastavte sa pri stánku Rádia LUMEN, radi sa tam s vami porozprávame!

Návšteva farnosti Trstená

Septembrový program výjazdov za vami, našimi poslucháčmi pokračuje v stredu 18. septembra na Orave. Od júla 2019 tam pôsobí náš bývalý generálny riaditeľ o. Juraj Spuchľák. Pri tejto príležitosti pozval tím pracovníkov Rádia LUMEN na návštevu jeho nového pôsobiska. 

Otec Juraj Spuchľák v nahrávacom štúdiu Rádia LUMEN v Banskej Bystrici

Spolu s vami sa stretneme v stredu 18. septembra na sv. omši v kostole sv. Martina o 17:00. Po nej bude nasledovať krátka prezentácia o vysielaní Rádia LUMEN spojená s diskusiou. Opäť nebude chýbať možnosť zapísať si úmysel modlitby do vysielania Rádia LUMEN, či podpora rádia formou kúpy darčekového predmetu s logom nášho rádia. Veríme, že aj otec Juraj Spuchľák viac prezradí o svojom novom pôsobisku. Ak sa s nami chcete stretnúť na Orave, ste vítaní v stredu v Trstenej!

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 03.08.2020

  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.