TopTip

Z domova
Kňaz Anton Srholec tretí v ankete Najväčší Slovák

Kňaz Anton Srholec tretí v ankete Najväčší Slovák ZDROJ: TKKBS

Kňaz Anton Srholec obsadil tretie miesto v celonárodnej ankete Najväčší Slovák. Kňaz, salezián, publicista a charitatívny pracovník, ktorý zomrel pred tromi rokmi, sa roky aktívne angažoval v oblasti charity, sociálnej práce a ľudských práv. V Bratislave viedol domov pre ľudí bez domova Resoty, kde poskytli pomoc a prístrešie takmer tisícke odkázaných občanov.

Druhé miesto obsadil jazykovedec a politik Ľudovít Štúr a prvé generál, diplomat a politik Milan Rastislav Štefánik. Výsledky tejto celonárodnej ankety prezentovala slovenskej verejnosti v priamom prenose z novej budovy Slovenského národného divadla v nedeľu večer Jednotka RTVS.

Diváci a poslucháči vyberali z desiatky osobností, v ktorej okrem víťaznej trojice boli aj vierozvestovia a misionári Cyril a Metod, politik Alexander Dubček, vojak Jozef Gabčík, kňaz a politik Andrej Hlinka, politik Gustáv Husák, zbojník Juraj Jánošík a cyklista Peter Sagan.

ZDROJ: TKKBS

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 04.06.2020

  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zosnulého svokra Vojtecha, ktorý nás opustil už pred 23 rokmi. Zuzana
  • Za babku Anku, za silu a trpezlivosť znášať chorobu a ťarchu každodennej bolesti. Vnučka Betka
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.