TopTip

Kňazi z košického UPC sa v kuchyni nestratia: Sen hladného študenta

Kňazi z košického UPC sa v kuchyni nestratia: Sen hladného študenta

V košickom UPC sa kňazi obracajú aj v kuchyni. Martin Stieber tvrdí, že pri varení môžete spoločne budovať vzťahy. Študenti ho naučili variť párky aj v rýchlovarnej kanvici. Jeho recept však poteší aj náročnejších labužníkov.  

V Univerzitnom pastoračnom centre v Košiciach pôsobí 5 kňazov a každý jeden z nich dokáže pripraviť pre ich malé spoločenstvo niečo chutné. Dnes bude variť kňaz Martin Stieber. Bude to sviečková na hubovej smotanovej omáčke. Podľa otca Martina je v každom domove veľmi dôležité, aby to aj dobre voňalo a vraj v kuchyni sa môžu budovať dôležité vzťahy. A popri varení sa dozviete aj to, ako korona naučila viacerých kňazov poriadne zvŕtať sa v kuchyni. Kňazovi Martinovi Stieberovi robí pri experimentovaní v kuchyni spoločnosť Mária Čigášová.

PRIBLIŽNÝ POSTUP PRÍPRAVY

Na tento recept potrebujete približne 2 kilá mäsa, huby 100g, 30% smotana (3x), hladká múka, bujón (hovädzí 5x a 1x hubový), olivový olej. 

Vybrať mäso z chladničky, ktoré je potrebné nakoreniť. Surové mäso položíme na panvicu. Smažíme 2-3 minúty. Je potrebné, aby šťava z mäsa zostala zachovaná. 5 kociek bujónu s mrazenou zeleninou vyvaríme v 1,5 litri vody spolu s mrazenou zeleninou. Plech vymastíme maslom, vývarom podlejeme mäso na pekáč. Dusíme 2 hodiny na 200 stupňov. 

Huby varíme v horúcej vode a necháme ich variť. Keď budú mäkké, pridávame smotanu s troškou hladkej múky. Zmiešame a popri tom kontrolujeme mäso. Huby sa varia 10-12 minút. Môžeme pridať tiež hubový bujón. Opäť pridáme smotanu. Je potrebné neustále miešať. 

Po dvoch hodinách pečenia mäsa v rúre by si mäso malo šťavu uchovať vo vnútri, podľa chute buď variť ešte pár minút alebo ukončiť a vybrať. Mäso ukladáme na osobitné miesto bokom. To, čo nám zostáva v plechu zlejeme do hrnca. Hubovú omáčku premiešame s výpekom, necháme prevrieť približne minútu s neustálym miešaním. 

Omáčka začne bublať, potom rozmixujeme s ponorným mixérom a omáčka dostane krémovú konzistenciu. 

Podávať môžete napríklad aj s brusnicami. 

Odporúčame pozorne počúvať celý recept, keďže oficiálny postup tohto receptu nie je k dispozícii!

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Maison à un étage avec un garage dans la cave.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.