TopTip

Konečne Lumentúra! Pozývame vás na Kysuce v sobotu 1. októbra

Konečne Lumentúra! Pozývame vás na Kysuce v sobotu 1. októbra Na vrchole kalvárie sa nachádza rozhľadňa

Rádio LUMEN vás pozýva na Kysuce osláviť sviatok nášho patróna, sv. Michala, archanjela. Stretneme sa v sobotu 1. októbra o 10:30 v Krásne nad Kysucou.

Lumentúra je späť

Po dlhom čakaní a nepriaznivej epidemiologickej situácii vás konečne pozývame na Lumentúru. Vyhliadli sme atraktívnu lokalitu v Krásne nad Kysucou. Opäť sa nám podarí spojiť tri veci - zažiť svätú omšu, spoznať krásnu prírodu a stretnúť sa v spoločenstve pracovníkov rádia a jeho poslucháčov. 29. septembra si pripomíname sv. Michala, archanjela. Poďte s nami osláviť nášho nebeského patróna výletom do prírody!

Bohatý program, dobrá dostupnosť

Stretneme sa v sobotu 1. októbra v Krásne nad Kysucou pri mariánskej kaplnke, ktorá sa nachádza tesne vedľa železničnej stanice. Začiatok Lumentúry sme nastavili tak, aby ste ho stihli ak budete cestovať z väčších vzdialeností a aby sa vám to podarilo aj vtedy, keď budete prichádzať vlakom zo smeru Žilina alebo Čadca. 

Svätá omša bude v kaplnke o 10:30 a celebrovať ju bude Marian Vojtek - dekan-farár v Krásne nad Kysucou.

Po svätej omši sa vyberieme na novú kalváriu v Krásne nad Kysucou, ktorú požehnali v roku 2020. Dozviete sa viac o príbehu vzniku tejto kalvárie a užijete si postupne sa otvárajúce výhľady na krajinu. 

Na vrchole kalvárie nás čaká 25 metrov vysoká rozhľadňa. Stojí na mieste, o ktorom legenda hovorí, že tu v dávnej minulosti stála strážna veža, ktorá chránila cestu i toto miesto.

V spolupráci s OCR Kysuce a mestom Krásno nad Kysucou pre vás pripravujeme aj občerstvenie. Kysučania nás pohostia gulášom. 

Stretnutie s ľuďmi z Rádia LUMEN

Priamo pri kaplnke vedľa železničnej stanice vás budeme čakať aj v stánku Rádia LUMEN. Radi sa s vami porozprávame o našom vysielaní, o tom, čo vás zaujíma z pozadia prípravy programu a jednoducho radi vás spoznáme aj osobne. 

V stánku Rádia LUMEN si môžete zakúpiť originálny suvenír s logom Rádia LUMEN, čím podporíte našu činnosť. Tešíme sa na vás v sobotu 1. októbra o 10:30 v Krásne nad Kysucou!

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Belle maison à un étage avec toit à pans et espaces de vie et chambres à coucher séparés. La cuisine et le salon forment un seul grand espace.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.