TopTip

Košice ožijú kultúrnym online festivalom

Košice ožijú kultúrnym online festivalom

Predadventný čas už tradične Košice prežívajú aj prostredníctvom kultúrno-akademického  festivalu o vzťahu kresťanstva a súčasnej spoločnosti ​Košické Hanusove Dni ​. Ide o “východniarsku” verziu známeho mestského festivalu Hanusove Dni. Hoci toto obdobie festivalom veľmi nepraje, organizátori sa rozhodli nerezignovať a pripravili víkendový online festival o Bohu, živote, vesmíre a vôbec. Pretože čas adventu nás pozýva k stíšeniu a zamysleniu sa nad veľkými otázkami.  
 
Hostia z Nemecka či z Ameriky 
 
“Najvýznamnejším hosťom festivalu bude emeritný prefekt Kongregácie pre náuku viery     nemecký ​ kardinál Gerhard Müller, Vladimír Krčméry predstaví svoju najnovšiu knihu od     vydavateľstva Postoj a so šéfredaktorom The Catholic Thing a prezidentom Faith & Reason Institute ​ Robertom Royalom rozanalyzujeme výsledky amerických volieb,” ​ uviedol Juraj Šúst, riaditeľ festivalu a predseda Spoločenstva Ladislava Hanusa. 
 
“Festival neobíde najpálčivejšie výzvy dnešného kresťanského, politického i kultúrneho sveta ale zároveň prinesie aj inšpiratívnych hostí z východnej časti Slovenska,” hovorí jeden z dramaturgov festivalu Michal Čop.  
 
“A hoci sa s väčšinou hostí budeme spájať online, túžili sme, aby mali KHD svoju identitu,  preto budeme streamovať podujatia zo štúdia v Košiciach. ​Takto sa na príprave festivalu môže podieľať priamo košická komunita Spoločenstva Ladislava Hanusa a produkčne ho  zabezpečovať košická firma. Aj v tomto období vnímame podporu regiónu ako kľúčovú,” za organizátorov ho dopĺňa košičanka Veronika Bočkayová. 
 
Diváci sa teda môžu tešiť na 2 dni plné diskusií a prednášok na prieniku kresťanstva a        dnešnej spoločnosti. Všetky informácie o festivale môžu záujemcovia nájsť na ​oficiálnej stránke podujatia ako aj na Facebooku ​Košických Hanusovych dní​. ​ Hoci budú všetky podujatia, vďaka partnerom festivalu, poskytnuté divákom zdarma, organizátori vyzývajú k podpore aj divákov. Organizátorov a dielo môžu podporiť napr. kúpou ​dobrovoľného virtuálneho lístku​. Organizátorom je Spoločenstvo Ladislava Hanusa Organizátorom podujatia je ​Spoločenstvo Ladislava Hanusa​, ktorého poslaním je prinášať Krista a Evanjelium do verejného života na Slovensku. Už viac ako 18 rokov sa usilujeme spájať vieru s rozumom duchovno-intelektuálnou formáciou mladých lídrov a angažovaním  sa pre spoločné dobro v najrôznejších oblastiach kultúrneho a verejného života.


Podujatie bude organizované s finančnou podporou Fondu na podporu umenia, Košického samosprávneho kraja, Mesta Košice, Rádu premonštrátov, Dominikánskeho konventu a mnohých ďalších.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 07.07.2022

  • O vieru a nádej pre Lacka a Michala, že Bohu záleží na každom človeku a jeho nesmrteľnej duši. (Helena)
  • O zdravie a silu pre onkologicky chorú Magdalénku. (Henrieta)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.