TopTip

Košická redakcia Rádia LUMEN už jazdí na spoľahlivom vozidle

Košická redakcia Rádia LUMEN už jazdí na spoľahlivom vozidle Nový automobil pre košické štúdio požehnal arcibiskup Bernard Bober. (foto: Martin Šajgalík)

Kúpa nového automobilu bola nutnosťou. Predchádzajúci už vykazoval čoraz viac porúch. Nový, motorizovaný prírastok požehnal arcibiskup Bernard Bober.

Mať osobný automobil je dnes pre mnohých ľudí nutnosťou. Pre slovenské katolícke rádio to platí dvojnásobne. Pracovníci košického štúdia totiž technicky obhospodarujú aj mnohé vysielače na východnom Slovensku. „Auto má zosilnený podvozok, pohon všetkých štyroch kolies, to nám umožňuje prístup na takmer všetky vysielače. V košickej redakcii slúži tiež na výrobu relácií ako redakčné auto pre našich redaktorov. Chcem sa poďakovať vedeniu Rádia LUMEN, že pri jeho výbere zohľadnilo požiadavky košickej redakcie," uviedol krátko po požehnaní automobilu v Košiciach Jaroslav Fabian. 

Liturgický obrad požehnania sa uskutočnil v pondelok 5. októbra na arcibiskupskom úrade v metropole východu. Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup-metropolita, ktorý auto požehnal, v rozhovore s vedením Rádia LUMEN ocenil praktický výber vozidla vzhľadom na potreby jeho využitia. Pracovníkom rádia poprial veľa šťastných kilometrov so želaním, nech má auto čo najmenej porúch. „Máme vysielače v kopcoch, auto bude teda veľkou pomôckou. Spoliehame sa na Pána, svoju bezpečnosť vkladáme do jeho rúk," povedal krátko po obrade požehnania Mons. Bernard Bober.

Finačné prostriedky určené na kúpu vozidla pre Rádio LUMEN poskytla nezisková organizácia PRE LUMEN. Jej riaditeľ Radovan Pavlík poďakoval dobrodincom a poslucháčom, bez ktorých by zabezpečenie automobilu nebolo možné: „PRE LUMEN, n.o. úzko spolupracuje s Rádiom LUMEN a vždy pomáha, keď to Rádio LUMEN potrebuje pre svoju prevádzku. Samozrejme naša neziskovka PRE LUMEN - to sú poslucháči, ktorí prispievajú na každodennú existenciu rádia. Opätovne im chcem poďakovať za veľkorysosť aj počas koronakrízy a prosím, aby nám túto podporu aj naďalej zachovali."

Zľava: Zuzana Szakácsová, konateľka Rádia LUMEN; Radovan Pavlík, riaditeľ PRE LUMEN, n.o.; Jaroslav Fabian, z košického štúdia Rádia LUMEN; Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup-metropolita (foto: Martin Šajgalík)

Zaujímavosťou stretnutia vedenia Rádia LUMEN s Mons. Bernardom Boberom boli slová košického arcibiskupa o jeho priazni slovenskému katolíckemu rádiu: „Som vašim stálym poslucháčom, vždy ráno od 6:00 a približne do 7:30 zotrvám pri rádiu. Musím uznať, že rádio sa rokmi posúva profesionálne dopredu a ranný program ponúka poslucháčovi mnoho podnetných informácií, ako napríklad rozprávanie Miroslava Sanigu, ranné zamyslenia či rôzne témy dňa."

Vozidlá Rádia LUMEN, ktoré zabezpečujú vysielanie a technické zabezpečenie jeho chodu, môžete na slovenských cestách spoznať aj vďaka známemu žlto-fialovému logu. 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.