TopTip

Košický arcibiskup metropolita Bernard Bober navštívil syniálnu obec Vtáčkovce

Košický arcibiskup metropolita Bernard Bober navštívil syniálnu obec Vtáčkovce TK KBS

Košický arcibiskup metropolita Bernard Bober navštívil syniálnu obec Vtáčkovce, ktorá patrí do Farnosti sv. Ladislava v Kecerovciach. V miestnej osade požehnal kaplnku Lurdskej Panny Márie. Vyzdvihol pritom príkladné spolunažívanie a spolupatričnosť obyvateľov. Pripomenul slová Svätého Otca Františka a uistil ich, že nie sú na periférii cirkvi. Povzbudil ich k novým pastoračným aktivitám. „Povedal som im jedno, že majú svoje miesto v cirkvi a ešte zreteľnejšie to povedal Svätý Otec Pavol VI. a citoval to aj pred rokom na návšteve Svätý Otec František, keď bol na Luniku IX, že Rómovia sú v srdci cirkv. A toto je veľmi dôležitá súčasť, aby sa necítili na periférii kdesi, na okraji cirkvi, ako sa niekedy ich osady nachádzajú na okraji, ale že oni sú naozaj v srdci cirkvi a to znamená, že naozaj Boh ich má rád a my im chceme vytvárať podmienky, aby sa chytili ponuky evanjelia a vyvíjali svoj život, pretože viera v Boha mení ľudské životy,“ povedal Mons. Bernard Bober.
Košický arcibiskup Bernard Bober im zároveň navrhol, aby mali miestni obyvatelia stabilné miesto na bohoslužby a katechézu. „Aj mi prisľúbili, že všetko urobia preto, aby sa vo Vtáčkovciach v najbližšom období, postavilo pastoračné centrum alebo kaplnka,” dodal. Farár František Slovák poďakoval Rómom za horlivosť, s akou sa zúčastňujú na pravidelných eucharistických sláveniach a pristupujú k sviatostiam. Pochválil tiež učiteľov, ale najmä samotných žiakov v škole, kde učí náboženstvo, za ich ochotu, snaženie a pekné správanie.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Maison à plusieurs étages avec un garage dans la cave.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.