TopTip

Novinky
Krakov sme po prvý raz navštívili virtuálne a srdcom

Krakov sme po prvý raz navštívili virtuálne a srdcom zdroj foto: archív Rádia LUMEN

16. ročník púte Rádia LUMEN do Krakova bol pôvodne plánovaný na sobotu 9. mája. Púť sa predsa len uskutočnila, aj keď nikto z pútnikov neopustil Slovensko. 

Aktuálna situácia spojená so šírením koronavírusu a obmedzenia, ktoré zaviedli jednotlivé krajiny, nám naše plány zmenili. Tak sme sa spojili aspoň duchovne a srdcom. 

„Dnes, milí bratia sestry, sme všetci v Lagiewnikách prostredníctvom Rádia Lumen. Nie sme tam fyzicky, ale my sme nielen na tomto mieste, sme priamo v prameni Božieho milosrdenstva, z ktorého čerpáme, v ktorom sa obnovujeme, a za ktorý neustále ďakujeme,“ uviedol priamo v sobotnom vysielaní Rádia LUMEN Mons. Stanislav Stolárik, rožňavský diecézny biskup a veľký ctiteľ Božieho milosrdenstva. 

Súčasťou sobotného programu bolo ranné kontaktné vysielanie, sv. omša s adoráciou, záznamy príhovor biskupov z minulých ročníkov púte a napríklad aj výber z koncertných popoludní v priestore tamojšieho sanktuária. Špeciálny program vysielaný z Banskej Bystrice, ktorý navodzoval krakovskú, pútnickú atmosféru, sa ukončil presne ako na púti modlitbou v hodine milosrdenstva. 

O tom, ako to aktuálne vyzeralo v Krakove, hovorila v živom vysielaní sestra Clareta z Kongregácie sestier Matky Božieho milosrdenstva: „To miesto sa ponorilo do ticha. Myslím si, že takto to vyzeralo aj v časoch sestry Faustíny. Sestričky tam žijú ako v klauzúrnom kláštore, a teda je viac času na modlitbu, je viac mlčania, ale treba dodať, že pribudla im aj práca, lebo viac ľudí sleduje internetovú stránku, a mnohí sa modlia so sestrami cez priamy prenos, zvlášť o 15. hodinke milosrdenstva.“
Duchovnú púť sme konali pri relikviách svätého Jána Pavla II. a svätej sestry Faustíny Kowalskej, apoštolov Božieho milosrdenstva.

Mimoriadny sobotný program vás zaujal a do vysielania ste nám poslali niekoľko povzbudivých reakcii:

"Srdečná vďaka Vám, všetkým, za vynikajúci nápad cez vlny Rádia Lumen byť dnes Srdcom v Krakove! 
Srdečná vďaka TOMU, KTORÝ JE a vám, ktorí ste (v Lumene)." 
(poslucháč Marián)
 
"Milí pracovníci Rádia Lumen. Počúvam Vás už od skorého rána. V Krakove konkrétne na púti som bola 7x a už 7 rokov sa nemôžem zúčastniť tejto radosti. Opatrujem ťažko chorého manžela. Obetujem sa, veď máme za čo. Sv. Ján Pavol II. bol a je môj svätec. Každý deň pri modlitbe korunky mu zakývam. Je to jeden z tých drahokamov, o ktorých vysielate. Zo srdca ďakujem a som s Vami."
(poslucháčka Mária)

"Srdečne ďakujem za dnešný krásny duchovný program. Mala som obavy, ako prežijem dnešný deň. Pretože sa každoročne zúčastňujem na púti a úžasné duchovné naplnenie ma sprevádza potom celý rok. Pekne ste mi to nahradili dnešným vysielaním. Cítim pokoj a Božie milosrdenstvo aj na diaľku. Som vaša každodená poslucháčka."
(poslucháčka Mária)

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 04.06.2020

  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zosnulého svokra Vojtecha, ktorý nás opustil už pred 23 rokmi. Zuzana
  • Za babku Anku, za silu a trpezlivosť znášať chorobu a ťarchu každodennej bolesti. Vnučka Betka
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.