TopTip

Kresťania v zničenom Bejrúte sa bránia špekulantom

Kresťania v zničenom Bejrúte sa bránia špekulantom

Zdevastovanú kresťanskú štvrť Bejrútu začali obchádzať kšeftári, ktorí presviedčajú ľudí, aby predali zničené domy a odišli. Spolupracovník ACN v Bejrúte Mons. Toufic Bou-Hadir hovorí, že Bejrútčania sa nechcú dať presvedčiť a trvajú na tom, aby ostali vo svojej štvrti. Podľa jeho slov predstavitelia cirkví v posledných dňoch rokovali s politikmi, aby sa urýchlene prijal zákon, ktorý by znemožňoval nevýhodný predaj zničených nehnuteľností a tak zastavil špekulantov a ochránil trpiacich.

Cirkev sa zároveň snaží podporovať miestnych, najmä mladých, aby neklesali na duchu a aby verili v budúcnosť ich mesta. Na modlitbovej vigílii v maronitskej katedrále ich k tomu povzbudil arcibiskup Paul Abdel Sater. „Ľudia tu chcú ostať. Starí aj mladí. Jednoducho ostávajú aj v zničených domoch. Pri všetkej úcte k občanom Bejrútu, aj inovercom, musím povedať, že my nemôžeme len tak predať naše domy iným. Nechceme, aby sa zmenila demografia mesta. Pôda a nehnuteľnosti nie sú pre nás len materiálnou vecou. Sú to naše korene, je to vyjadrenie našej ľudskej dôstojnosti," povedal Mons. Bou-Hadir ACN.

Toufic Bou-Hadir, ktorý je riaditeľom komisie pre mládež v maronitskej katolíckej Cirkvi, zároveň pochválil mladých, ktorí v posledných dňoch tvrdo pracovali v uliciach mesta, aby odstránili trosky a sprostredkovali urgentnú pomoc pre ľudí postihnutých katastrofou. „Obnova Bejrútu a zmierňovanie utrpenia bude trvať ešte veľmi dlho,“ zdôraznil. „Ďakujem všetkým dobrodincom nadácie ACN za ich štedrosť. Teraz sa len spamätávame zo šoku a snažíme sa hlavne prežiť. Musíme si však uvedomiť následky, ktoré tragédia zanechala a aký veľký vplyv budú mať na naše životy. Našou nádejou je jedine Kristus.“

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.