TopTip

Zo zahraničia
Krížovú cestu v Koloseu pripraví talianska misionárka o otroctve

Krížovú cestu v Koloseu pripraví talianska misionárka o otroctve

Zostavenie meditácií veľkopiatkovej Krížovej cesty v Koloseu tento rok zveril pápež František sestre Eugenii Bonettiovej z misijnej kongregácie Missionarie della Consolata. Talianska rehoľníčka je prezidentkou združenia „Slaves no more“, zameraného na boj proti modernému otroctvu a obchodovaniu s ľuďmi. Tlačové stredisko Svätej stolice spolu s oznámením mena autorky stručne informovalo aj o tematickom zameraní textov k Via Crucis: „ústredné miesto v meditáciách bude mať utrpenie veľkého množstva ľudí, ktorí sa stali obeťami obchodovania s ľuďmi“.

Sestra Eugénia Bonettiová pochádza z oblasti Milána, kde sa narodila v roku 1939. Ako členka misijnej kongregácie pôsobila 24 rokov v Keni, neskôr v Turíne a v Ríme, ako členka komisie Únie vyšších rehoľných predstavených na boj proti obchodovaniu. Úzko spolupracuje so združeniami rehoľných sestier na prevenciu a záchranu obetí prostitúcie a iných foriem zotročovania v Nigérii a ďalších krajinách najčastejšieho pôvodu obetí.

Sr. Eugénia je spoluautorkou kníh „Otrokyne“ (2011) a „Rozlámať reťaze. Boj za dôstojnosť žien“ (2012). Ako odborníčka s bohatými skúsenosťami je často hosťom televíznych debát a mediálnych podujatí. Angažovala sa za zavedenie 8. februára, dňa liturgickej spomienky sv. Jozefíny Bakhity ako „Medzinárodného dňa modlitby a povedomia o obchodovaní s ľuďmi“. Tento deň sa z rozhodnutia pápeža Františka slávi v Cirkvi pravidelne od roku 2015. Organizácia „Slaves no more“, ktorú sestra Eugénia vedie, sa od roku 2012 venuje vzdelávaniu, osvete a prevencii, ako aj priamej záchrane obetí obchodu s ľuďmi. Poskytuje sociálnu, ľudskú, občiansku a kultúrnu podporu ženám a deťom v situáciách zraniteľností a ťažkostí, obetiam násilia, zneužívania, obchodovania a zotročovania.
 

ZDROJ: TKKBS

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 20.04.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na apríl: Za lekárov a humanitárnych pracovníkov, ktorí pomáhajú vo vojnových oblastiach a riskujú vlastné životy pre záchranu druhých
  • Úmysel KBS na apríl: Aby posolstvo veľkonočnej lásky naplnilo srdcia veriacich nádejou a dôverou v Božie Milosrdenstvo.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.