TopTip

Kyjevský väčší arcibiskup sa obáva, že ľudia sa prestanú zaujímať o Ukrajinu

Kyjevský väčší arcibiskup sa obáva, že ľudia sa prestanú zaujímať o Ukrajinu zdroj foto: pexels.com

Gréckokatolícky kyjevský väčší arcibiskup Sviatoslav Ševčuk opätovne prosil o trvalú podporu pre Ukrajinu. Existuje veľké nebezpečenstvo, že ľudia prestanú venovať pozornosť utrpeniu ukrajinského ľudu,“ uviedol najvyšší predstaviteľ cirkvi vo svojom sobotnom videoposolstve. V duchu povedaných slov vyzval ľudí: „Neodvracajte svoj pohľad od utrpenia Ukrajiny! Lebo jedného dňa ti Pán Boh povie: Bol som zraňovaný na Ukrajine, a ty si odo mňa odvrátil svoju tvár!“

Ukrajina sa naďalej bráni sama a čoraz viac verí vo svoje víťazstvo, povedal Ševčuk. „Cítime, že Pán Boh je s nami.“ Zvíťazí ten, s kým je Boh. Od začiatku ruského útoku na Ukrajinu 24. februára sa vladyka Ševčuk denne prihovára veriacim. Hovorí hlavne o príhodách vo vojne a usiluje sa dodávať ľuďom útechu a silu. Ku gréckokatolíckej cirkvi sa hlási deväť percent obyvateľov Ukrajiny.

Zdroj: Kathpress

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Modern multi-storey house with a room on the ground floor and shed roofs.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.