TopTip

Zo zahraničia
Letecká doprava je rekordne bezpečná

Letecká doprava je rekordne bezpečná

Ilustračná fotografia

Začiatkom júla letoví experti potvrdili, že svetová letecká doprava v oblasti bezpečnosti zaznamenala novú rekordnú úroveň. Podľa hamburskej kancelárie zameranej na letecké nešťastia, JACDEC, počet smrteľných úrazov v leteckej doprave uplynulý polrok rekordne klesol.

Vo svojej štúdii, uverejnenej pre augustové vydanie leteckého časopisu „Aero International“, kancelária uvádza, že od januára bolo celosvetovo zaznamenaných 16 prípadov úmrtí. Pre porovnanie: vlani v prvom polroku to bolo 175 mŕtvych. Takýto výsledok za aktuálny rok je senzačný, pričom na palubách komerčných linkových letov nedošlo k žiadnym úmrtiam.

Letecké nešťastia sa tento polrok udiali na palube dopravných, súkromných alebo demonštračných lietadiel. Pri zostavovaní analýzy sa prihliadalo len na cestujúcich, ktorí sa nachádzali na palube.

Jan-Arwed Richter, zakladateľ hamburskej kancelárie JACDEC na margo výborného výsledku podotkol: „Už len počet mŕtvych pri tohtoročnom autobusovom nešťastí v Bavorsku bol vyšší, ako počet mŕtvych v leteckej doprave na celom svete.“

Nemecký denník Frankfurter Allgemeine Zeitung na záver uvádza, že hamburská spoločnosť JACDEC už dlhé roky vyhodnocuje letecké nešťastia v civilnom letectve.  Do úvahy sa  pritom berú všetky lietadlá s hmotnoťou nad 5,7 ton a s viac ako 19 miestami pre cestujúcich.

Zdroj: Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ)

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Vaše úmysly 18.07.2018

  • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby kňazi, ktorí s námahou a v samote pastoračne pôsobia, pociťovali neustálu pomoc a podporu Pána a spoločenstva.
  • Úmysel KBS na júl: Nech sa oslavy dedičstva otcov našej viery, sv. Cyrila a Metoda, prejavia v živote národa.
  • Modlí sa o. Juraj Spuchľák, riaditeľ Rádia Lumen.
  • Za zdravie, za uzdravenie mojej duše a tela a za celkové uzdravenie, za nájdenie seba samého. Ľubomír
  • Za Božiu pomoc pre dcéru Veroniku, za šťastné donosenie dieťatka, za šťastný pôrod, za lekárov, nech ich ruky a myseľ vedie Pán, za zdravie bábätka a mamky a za ochrancu ich celej mladej rodiny, ako aj zaťa Paľa. Rodičia Hanka a Ján
  • Za telesné a duševné uzdravenie môjho ocka Jozefa, mamky Jany, bratov Martina a Petra a za manžela Tomáša. Nech je Pán Boh stále prítomný v našej rodine a pomáha nám chrániť sa od hriechu. Miroslava
  • Za uzdravenie zo závislosti od alkoholu pre švagra Františka, synovca Petra a kamaráta Dušana,za uzdravenie zo závislosti hry na automaty pre švagra Petra, za dar živej viery v našej rodine a za dcéru Viktorku, aby našla cestu k Bohu. Monika
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.