TopTip

LETNÁ SÚŤAŽ pre deti: Poďte s nami tvoriť rozprávku!

LETNÁ SÚŤAŽ pre deti: Poďte s nami tvoriť rozprávku! Svetielkáči Julka a Jožko vás budú sprevádzať letnou súťažou.

V piatkových svetielkach o 16:00 v sebe objavíme tvorivého ducha. Počas prázdnin napíšeme spoločne rozprávku, ktorej príbeh môžu písať malí i veľkí svetielkáči. 

Pokúsili ste sa už niekedy napísať rozprávku? Ak ešte nie, toto leto je správny čas s tým začať! Nemusíte sa báť, že by ste to nezvládli. Do tejto veľkej prázdninovej úlohy pozývame všetkých svetielkáčov. 

Ako to funguje?

V piatok 26. júna vám vo vysielaní začneme čítať rozprávku Stratený dáždnik. Avšak, prečítame len jej začiatok. A vašou úlohou bude tento príbeh postupne dopĺňať. Poštou, e-mailom alebo telefonicky sa budete môcť zapojiť so svojimi námetmi. Spomedzi nich vždy jeden vyberieme a pripojíme k začiatku rozprávky. A takto to bude pokračovať každý týždeň. Vždy v piatok o 16:00 si vo svetielku prečítame dlhšiu a dlhšiu rozprávku, ktorú budete dopĺňať práve vy - naši svetielkáči. 

Aktuálny stav príbehu nájdete na stránke

Po každom piatkovom svetielku uverejníme aktuálnu podobu rozprávky Stratený dáždnik aj na našom webe lumen.sk na viditeľnom mieste. Príbeh si tak budete môcť každý týždeň "nakliknúť" a uvažovať nad tým, ako by mohol pokračovať. 

Ako sa dostať k výhre?

Príbeh Stratený dáždnik môžete "posunúť" podľa svojich predstáv dvomi základnými spôsobmi. Po odvysielaní piatkového svetielka (a prípadnom prečítaní aktuálneho stavu príbehu na webe lumen.sk) nám môžete poslať svoju verziu pokračovania rozprávky. Ozvať sa dá e-mailom na svetielko@lumen.sk alebo poštou na adresu Rádio LUMEN, Kapitulská 2, 974 01, Banská Bystrica. Ak sa takto zapojíte do našej súťaže, na konci prázdnin môžete vyhrať našu hlavnú cenu: postavičku Jinglíka, spoločenskú hru MONDO a knihu Cesta za malým princom. 

Hlavná cena letnej súťaže

Navyše, každý kto sa dovolá priamo do relácie, môže tiež dávať svoje návrhy, ako by príbeh pokračoval. Volajúci svetielkáči môžu vyhrať každý týždeň malú cenu zo svetielka. 

Toto leto na Rádiu LUMEN tvoríme rozprávku. A veríme, že sa zapojíte aj vy, milí kamaráti!

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 24.09.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
  • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.