TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
Literárna kaviareň: Rómsky literárny klub

Literárna kaviareň: Rómsky literárny klub Ilustračná fotografia

Čierne zvlnené vlasy, tmavá pleť, tmavé oči, nevysoká postava. To sú časté znaky, ktorými sa vyznačujú Rómovia. Nie je to však len typický vonkajší vzhľad, ktorý ľudia z rodu Rómov dostali do vienka, ale tiež charakteristické vnímanie sveta a jeho vnútorné prežívanie, nazývané dušou. Darom pre Rómov je aj reč, ktorou vyjadrujú, čo sa v ich duši odohráva. Rómsku kultúru už takmer desať rokov na Slovensku podporuje aj 
Rómsky literárny klub.

O jeho činnosti viac povieme v Literárnej kaviarni. Počúvajte v sobotu 27. októbra o 15:15. Na stretnutie s Vami sa teší Ondrej Rosík. 
 

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 20.01.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na január: Za mladých, najmä z krajín Latinskej Ameriky, aby podľa príkladu Panny Márie odpovedali na Pánovo volanie a ohlasovali svetu evanjeliovú radosť.
  • Úmysel KBS na január: Aby svetové stretnutie mládeže v Paname bolo pre mladých povzbudením úprimne nasledovať svätých a blahoslavených.
  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Za Božiu pomoc a zdravie pre Evičku a jej starkú. Majka
  • Za moje uzdravenie po úraze pravej ruky. Anna
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.