TopTip

Novinky
Literárny fond ocenil nahrávky Lucie Pálešovej a Ondreja Rosíka

Literárny fond ocenil nahrávky Lucie Pálešovej a Ondreja Rosíka Ocenení redaktori Lucia Pálešová a Ondrej Rosík

Naši redaktori uspeli a získali za ne prémie za novinársku tvorbu v roku 2019 v kategórii publicistika. V článku nájdete aj odkazy na ocenené nahrávky.

Literárny fond v utorok 23. júna ocenil novinársku tvorbu za rok 2019. Do súťaže o jeho výročnú cenu, ktorú vyhlasuje výbor sekcie pre žurnalistiku a novinársku fotografiu, sa prihlásilo cez stopäťdesiat súťažiacich s viac, ako tristotridsiatimi príspevkami z oblasti spravodajstva, publicistiky a novinárskej fotografie. Medzi ocenenými je aj Rádio LUMEN. Dvaja redaktori nášho rádia získali prémie za novinársku tvorbu za rok 2019 v kategórii publicistika. Ondrej Rosík do súťaže prihlásil tri relácie. Prémiu získal za príbeh o Diane Kankulovej, ktorá má detskú mozgovú obrnu a napísala o tom knihu. „Ocenenie neoceňuje len mňa, ako redaktora, ocenený je celý tím, ktorý sa na tom podieľal. Hudobná dramaturgička Diana Rauchová, Janka Ondrejková, ktorá mi načítala texty, Marek Rimóci, ktorý technicky spolupracoval na tých reláciách. Je to ocenenie aj respondentov, ktorí sa nahrávania tých relácií zúčastnili,“ uvádza skromne redaktor Ondrej Rosík. 

PODCAST: ocenená relácia Ondreja Rosíka


Lucia Pálešová sa do súťaže zapojila po prvý raz. Ocenená bola za reláciu Chuť žiť, ktorú sme vysielali v premiére na Veľký piatok v roku 2019. „Je to príbeh mladej slečny, Valentíny, ktorá od svojich ôsmich rokov trpela anorexiou. S touto chorobou ešte stále bojuje, ale už je na veľmi dobrej ceste. Preto chuť žiť. Je to aj také posolstvo, že i napriek tomu, že si naozaj prešla veľmi ťažkou krížovou cestou, tak Valentína má stále chuť žiť,“ približuje redaktorka spravodajstva, ktorá sa nestratí ani v publicistickom formáte. 
Ocenenie svojej relácie vníma Lucia Pálešová ako veľkú poctu a zároveň záväzok.
„Snažiť sa ďalej pracovať na sebe, snažiť sa ďalej hľadať zaujímavé témy a prinášať ľuďom okrem toho každodenného spravodajstva aj iné témy, aj iné životné príbehy,“ dopňlňa svoju reakciu Lucia.

PODCAST: ocenená relácia Lucie Pálešovej

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 13.07.2020

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby bolo dosť ľudí, ktorí budú s láskou, úctou a dobrými radami sprevádzať rodiny
  • Úmysel KBS na júl: Aby nezamestnaní našli prácu, ktorú potrebujú pre dôstojný život a zabezpečenie rodín
  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zdravie a Božie požehnanie pre moje dcéry Beátku a Julku, aby si našli dobrých kresťanských manželov. Mama
  • Za uzdravenie mysle od úzkostí a strachu pre Helu
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.