TopTip

Zo zahraničia
Liturgické slávenia Svätého Otca na pôst a Veľkú Noc

Liturgické slávenia Svätého Otca na pôst a Veľkú Noc

Svätá stolica zverejnila kalendár liturgických slávení pápeža Františka na obdobie Pôstu a Veľkonočné sviatky. Organizované sú podobne ako po predchádzajúce roky.

Na duchovné cvičenia pôjde Svätý Otec opäť do Ariccie pri Ríme.

Začiatok Veľkého pôstu na Popolcovú stredu 26. februára bude Svätý Otec sláviť na rímskom Aventíne. O 16.30 bude ako zvyčajne viesť kajúcu štáciovú procesiu z Kostola sv. Anzelma do Baziliky sv. Sabíny, ktorá je titulárnym kostolom kardinála Jozefa Tomka. O 17.00 tu bude pápež predsedať svätej omši spojenej s udelením popolca.

Marec

V marci pápež František spolu s členmi Rímskej kúrie absolvuje tradičné pôstne duchovné cvičenia. Konať sa budú v mestečku Ariccia neďaleko Ríma od nedele 1. marca do piatka 6. marca. V Pôstnom období Svätý Otec zvyčajne slávi i kajúcu liturgiu v Bazilike sv. Petra. Tento rok sa bude konať v piatok 20. marca o17. hodine.

Apríl

Na úvod Veľkého týždňa, ktorým je Kvetná nedeľa 5. apríla, bude pápež predsedať Eucharistii na Námestí sv. Petra. Svätá omša o 10. bude spojená s palmovou procesiou na pamiatku vstupu Pána do Jeruzalema.

Veľkonočné trojdnie sa tento rok začne 9. apríla. Na Zelený štvrtok bude Svätý Otec o 9.30 sláviť „Omšu svätenia olejov“ (Krizmovú svätú omšu) vo Vatikánskej bazilike. Miesto večerného slávenia na pamiatku ustanovenia Eucharistie, spojeného s umývaním nôh, bude oznámené neskôr. Veľkopiatkové obrady na pamiatku utrpenia Pána 10. apríla bude pápež sláviť v Bazilike sv. Petra o 17.00.

Na Bielu sobotu 11. apríla bude Petrov nástupca predsedať veľkonočnej vigílii vo Vatikánskej bazilike o 20.30. V Nedeľu zmŕtvychvstania Pána 12. apríla bude pápež celebrovať svätú omšu o 10.00 na Námestí sv. Petra a napoludnie udelí požehnanie Urbi et orbi (Mestu a svetu) z loggie Baziliky sv. Petra. Druhá veľkonočná nedeľa 19. apríla je Nedeľou Božieho milosrdenstva. Na námestí sv. Petra bude Svätý Otec v tento deň sláviť Eucharistiu o 10.30.

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 22.02.2020

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na február: Aby bol vypočutý a uznaný hlas našich bratov migrantov, ktorí padli do rúk obchodníkov s ľuďmi
  • Úmysel KBS na február: Aby nezamestnaní, bezdomovci a chudobní našli pochopenie, ako aj konkrétnu pomoc pri prekonávaní svojich ťažkostí
  • Modlí sa o. Pavol Jurčaga.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za uzdravenie mojej mamičky
  • Za úspešnú operáciu pre Žofiu, našu mamku a babku. Syn Marián s celou rodinou
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.