TopTip

Ľudia na Ukrajine potrebujú našu pomoc. Aké sú možnosti?

Ľudia na Ukrajine potrebujú našu pomoc. Aké sú možnosti?

„Najbližšie dni budú skúškou našej kresťanskej zrelosti, keď budeme vyzývaní k tomu, aby sme rôznymi formami preukázali našu kresťanskú spolupatričnosť," hovorí vladyka Cyril Vasiľ.

Prispieť do zbierky na pomoc ľuďom na Ukrajine môžete oline aj katolíckym organizáciám, ktoré situáciu dobre poznajú a majú potrebnú prax na efektívnu pomoc:

SLOVENSKÁ KATOLÍCKA CHARITA

Prispieť do zbierky na pomoc ľuďom na Ukrajine môžete online TU alebo prevodom na číslo účtu verejnej zbierky SK93 1100 0000 0029 4546 3097 (VS 380). Výnos zo zbierky bude použitý na akútnu pomoc ľuďom v oblasti konfliktu, stravu, ubytovanie a zabezpečenie základných potrieb, v spolupráci s ukrajinskou charitou a lokálnou Caritas Donetsk, dlhodobým partnerom SKCH.

PÁPEŽSKÁ NADÁCIA ACN - Pomoc trpiacej Cirkvi

Pomoc je možné poslať aj cez Pápežskú nadáciu ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi, ktorá pôsobí na Ukrajine už takmer 60 rokov. Vďaka dlhoročnej spolupráci a množstvu projektových partnerov priamo na mieste vie ACN účinne a okamžite pomôcť aj vo vojnovom konflikte, ktorý otriasa Ukrajinou. Prispieť sa dá online TU alebo prevodom na číslo účtu SK09 0900 0000 0051 2133 9396 (poznámka: pomoc Ukrajine)

Aj my v Rádiu LUMEN vás prosíme - nezabudnime na ľudí v núdzi

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Spacious two-generation house.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.