TopTip

Lukašenko nechce vpustiť do krajiny minského arcibiskupa

Lukašenko nechce vpustiť do krajiny minského arcibiskupa

Bieloruskí katolícki biskupi vyjadrili solidaritu s predsedom miestnej biskupskej konferencie arcibiskupom v Minsku a Mogileve Tadeuszom Kondrusiewiczom, ktorého od septembra nechce bieloruský režim pustiť do krajiny. Bieloruskí biskupi vyjadrili nádej na jeho rýchly návrat do vlasti. Zároveň vyzvali duchovenstvo a veriacich, aby sa za tento úmysel naďalej modlili. Vyplýva to z komuniké zo 79. plenárneho zasadania Konferencie katolíckych biskupov Bieloruska. Rokovaniu predsedal na diaľku cez internet arcibiskup Tadeusz Kondrusiewicz.

Arcibiskupa Tadeusza Kondrusiewicza nevpustili do Bieloruska s tým, že bol vo Varšave na "konzultáciách". Bieloruský prezident Alexander Lukašenko tiež vyhlásil, že Kondrusiewicz má okrem bieloruského aj občianstvo ďalšieho štátu. "Mám bieloruský pas, ukázal som ho," zdôraznil Kondrusiewicz, ktorý je biskupom je od roku 1989 a od roku 1991 do roku 2007 pôsobil v Rusku. Od roku 2007 je arcibiskupom v Minsku.

Po prvý raz sa na rokovaní bieloruských biskupov zúčastnil nový apoštolský nuncius arcibiskup Ante Jozić. Arcibiskup Tadeusz Kondrusiewicz v mene celého episkopátu pozdravil nového apoštolského nuncia v Bieloruskej republike a zaželal mu plodnú prácu pre dobro veriacich a celej bieloruskej spoločnosti.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.