Lumenrodiny strávili víkend pod Tatrami | Rádio Lumen

TopTip

Z domova
Lumenrodiny strávili víkend pod Tatrami

Lumenrodiny strávili víkend pod Tatrami

Všetci účastníci stretnutia pred hotelom Morava, kde prebiehalo stretnutie Lumenrodín

Nejeden rodič si povzdychne pri výchove teenagerov. Ide o problematickú vekovú skupinu, ktorá často nerešpektuje rodičov a cesty k sebe v rodine sa nachádzajú o niečo ťažšie. Do týchto tém vniesli svetlo aj prednášajúci vo Vysokých Tatrách počas víkendového stretnutia Lumenrodín.

Anna Záborská zobrala záštitu aj nad týmto ročníkom prorodinného projektu

Projekt Rádia LUMEN spája LUMENRODINY sa stal už dobre známym úsilím Rádia LUMEN pomáhať mnohodetným rodinám. Tie sa na začiatku prihlásia do projektu a pracujú na úlohách, o ktorých sa dozvedia z vysielania katolíckeho rádia. Vyvrcholením každoročnej snahy formovať a posúvať dopredu zapojené rodiny sú víkendové stretnutia. Tento rok sme pre veľký záujem zorganizovali už druhé stretnutie, po víkendovom stretnutí na Liptove na Škutovkách sa tak stretli Lumenrodiny aj v Tatranskej Lomnici od 10. do 12.11.2017.

Deti mali počas prednášok program zabezpečený

Stretnutia s Lumenrodinami v tomto roku organizačne zabezpečila Jana Vajcíková z marketingového oddelenia Rádia LUMEN a záštitu nad projektom prevzala europoslankyňa Anna Záborská. Politička zároveň apelovala na rodiny, aby vstúpili do verejného priestoru: "Je potrebné, aby ste boli v školských a občianskych radách. Pretože ak tam nebudeme my, kresťania, potom ostatní budú ovplyvňovať to, o čom sa budú učiť naše deti."

V rámci prednášok pozvaných hostí - kňaza Pavla Hudáka a pedagogičky Martiny Šipošovej odzneli cenné rady o výchove teenagerov. "Mladým je potrebné dať vedieť, že ich máme radi. A uvedomme si, že oni sami majú problém prijať samých seba, takí akí sú v skutočnosti. Potrebujú, aby sme im v tom pomohli," hovorí kňaz Pavol Hudák.

kňaz z Domčeka Anky Kolesárovej - Pavol Hudák

Okrem prednášok rodiny povzbudilo aj svedectvo manželov Pintekovcov zo Spišskej Teplice, ktorí majú 9 detí. Víkend v tatranskej prírode využili Lumenrodiny aj na prechádzky v prírode a keďže mnohé z nich sa už poznajú, aj na vzájomné rozhovory o deťoch a každodenných problémoch manželského života. "Sme radi, že sa môžeme stretávať s ľuďmi, ktorí majú rovnaké hodnoty ako my. Ďakujeme Rádiu LUMEN za prípravu tohto stretnutia," uviedli manželia zo Spišskej Novej Vsi, ktorí sa na mieste stali aj našimi patrónmi.

Trvalý diakon Rafael Ambros, jeden z animátorov projektu

V Rádiu LUMEN sa aktuálne pripravujeme na 13. ročník projektu. Tematicky sa zameriame opäť na problémy mladých ľudí. Projekt odštartuje v advente 2017.

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 21.08.2018

  • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na august: Aby závažné ekonomické a politické rozhodnutia slúžili na ochranu rodiny ako pokladu ľudského spoločenstva.
  • Úmysel KBS na august: Nech je prázdninový a dovolenkový oddych spojený aj s obnovou ducha v našom národe.
  • Modlí sa o. Pavol Jurčaga.
  • Za rýchle zotavenie a uzdravenie po operačnom zákroku pre novorodeniatko Adamka. Lucia s celou rodinou
  • Za zdravie a zmiernenie bolestí mojej sestry Ivety. Brat Andrej
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.