TopTip

Z domova
Lumentúra v Terchovej otvorila turistickú sezónu Rádia LUMEN.

Lumentúra v Terchovej otvorila turistickú sezónu Rádia LUMEN.

Viac ako 150 poslucháčov Rádia Lumen sa počas víkendu stretlo na prvej tohtoročnej Lumentúre. Miroslav Saniga ju nasmeroval do Terchovej. Okrem prechádzky bola v programe aj svätá omša, ktorú celebroval riaditeľ rádia Juraj Spuchľák. Nechýbalo ani štedré občerstvenie a dobrá nálada. „Terchová má taký chotár krásny, že by ste tu mohli stráviť celý život a nenavštívili by ste všetky tie pozornosti, ktoré Pán Boh tu nám dal. Vybrali sme tú oblasť, kde ľudia voľakedy robili na Podžiari, kde sa žilo, kde sa pásli ovečky a z toho Podžiara je viacero krásnych chodníkov do nových dolných, horných dier poprípade sa dá ísť potom ešte aj na sedlo medzi Rosutce,“ vysvetlil prírodovedec Miroslav Saniga.
S Rádiom LUMEN do prírody putovala aj jedna z víťaziek súťaže preteky čnosti: Prvýkrát sme. Je to blízko, pekné počasie to máte hore asi zariadené," zažartovala Lucia Šmidovičová z Višňového, ktorá sa lumentúry zúčastnila aj so svojimi deťmi a manželom. Cestu na lumentúru si našli aj poslucháči z pomerne vzdialených končín od Terchovej - napríklad Partizánske, alebo Bardejov. 
Súčasťou Lumentúry sú pravidelne aj sväté omše v prírode. Hlavným celebrantom je riaditeľ Rádia Lumen Juraj Spuchľák. Svätú omšu na Turíce v prírode ešte neslúžil. „Nie, nie Turíce som tak ešte neslávil. Duch svätý je život. A aj život v prírode," pripomína otec Juraj Spuchľák.

Ďalšie 2 lumentúry, ktoré sú naplánované na leto a skorú jeseň budú cielené na poslucháčov zo západného a východného Slovenska. O čase ich konaní nájdete všetky potrebné informácie v dostatočnom predstihu na webe lumen.sk a tiež vo vysielaní Rádia LUMEN. 

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 18.02.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na február: Za úprimné a srdečné prijatie všetkých, ktorí sa stali obeťami obchodu s ľuďmi, boli donútení k prostitúcii alebo trpeli násilím.
  • Úmysel KBS na február: Aby chorí na príhovor Panny Márie Lurdskej prežívali svoje utrpenie s Kristom, a tak prinášali v Cirkvi bohaté ovocie.
  • Modlí sa o. Ján Krupa.
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.