TopTip

Lurdy privítajú prvú medzinárodnú „e-púť“

Lurdy privítajú prvú medzinárodnú „e-púť“

Vo štvrtok 16. júla sa koná v Mariánskej svätyni v Lurdoch medzinárodná „e-púť“ s názvom „Lourdes United“. Pre tohtoročné sťažené podmienky z dôvodu zdravotnej prevencie bude mať osobitný charakter bez priamej masovej účasti pútnikov, ale v spojení prostredníctvom médií a internetu.

Dátum e-púte 16. júl je dňom výročia posledného zo zjavení Panny Márie sv. Bernadete Soubirousovej, ktoré bolo 18-tym v poradí. Zároveň je to deň liturgickej spomienky Panny Márie Karmelskej. K púti je možné sa pripojiť cez internetový portál mariánskej svätyne v Lurdoch: www.lourdes-france.org/lourdes-united/.

Rektor pútnickej svätyne Mons. Ribadeau-Dumas nazval púť „prvou celosvetovou digitálnou púťou, ktorá bude príležitosťou pre pútnikov z Ázie, Afriky, Európy a Ameriky“. V celodennom programe prenášanom z Jaskynky zjavení v Lurdoch bude modlitba ruženca v rozličných jazykoch, sväté omše, o 16:00 blok svedectiev a umeleckých vystúpení a na konci dňa procesia prenesenia relikvií sv. Bernadety.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.