TopTip

Malawijské cirkvi dohovárajú hlave štátu a ex-pastorovi Chakwerovi

Malawijské cirkvi dohovárajú hlave štátu a ex-pastorovi Chakwerovi zdroj foto: pexels.com

Malawijskí náboženskí vodcovia vytkli prezidentovi Lazarovi Chakwerovi rastajúci nepotizmus v tejto juhoafrickej krajine. Mimoriadne povážlivé je vyslanie jeho dcéry na malawijské veľvyslanectvo v Londýne a vymenovanie jeho zaťa za riaditeľa štátnej komunikácie, informoval vo štvrtok katolícky portál „ACI Africa“.

Podľa správy lídri medzináboženského „Výboru pre verejné záležitosti“ prehovorili prezidentovi do svedomia. Katolícky kňaz Patrick Thawale vo svojom prejave varoval: „Verejnosť Vám nemôže dôverovať, najmä keď tí, ktorí sú zapojení do tohto rodinkárstva, sedia v prezidentskej kancelárii.“ Duchovní skritizovali aj ministrov, ktorí v ostatnom čase pôsobia skôr ako „diváci“. Preto náboženskí vodcovia dali Chakwerovi ultimátum, aby do troch mesiacov vymenil svoj kabinet.

Bývalý líder malawijskej opozície Chakwera bol zvolený do prezidentského úradu v júni 2020. Na ňom spočívali nádeje mnohých Malawijčanov. Pred politickou kariérou Chakwera 24 rokov viedol ako pastor Malawi Assemblies of God. Táto letničná cirkev je jednou z najväčších denominácií v krajine.

Zdroj: Kathpress

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Maison de famille moderne avec toits à pignons.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.