TopTip

Zo zahraničia
Maltézska pomoc sa s chorými zúčastnila na púti do Lúrd

Maltézska pomoc sa s chorými zúčastnila na púti do Lúrd ZDROJ: TKKBS

Výprava Maltézskej pomoci Slovensko sa v dňoch 3. - 6. mája 2019 zúčastnila na 61. ročníku medzinárodnej púte Maltézskeho rádu s chorými do Lúrd. Medzi 192 účastníkmi zo Slovenska bolo 25 chorých, ktorým nepretržite poskytovalo odbornú zdravotnú službu a opateru 74 dobrovoľníkov Maltézskej pomoci Slovensko a zdravotníkov a lekárov Nemocnice u Milosrdných bratov v Bratislave. Vďaka tomu mohli aj chorí pútnici navštíviť svetoznáme pútnické miesto, kam by sa z dôvodov vážnej a ťažkej choroby, alebo telesného postihnutia inak nedostali.

Púť duchovne viedol pomocný biskup Bratislavskej arcidiecézy Mons. Jozef Haľko a hlavný kaplán Maltézskeho rádu na Slovenku Mons. Tibor Hajdu spolu s ďalšími kňazmi. Prítomní bol aj zástupca Veľvyslanectva Maltézskeho rádu na Slovensku Anton Gatnar a prezident Maltézskej pomoci Slovensko Július Brichta.

V Lurdoch sa slovenskí pútnici pripojili k niekoľkým desiatkam tisícov členov maltézskej rodiny z viac ako tridsiatich štátov celého sveta za prítomnosti veľmajstra Maltézskeho rádu Fra’ Giacoma Dalla Torre del Tempio di Sanguinetto a predstaviteľov vlády rádu. Medzinárodné sväté omše celebrovali arcibiskup New Yorku kardinál Timothy Michael Dolan, kardinál Paolo Sardi a ďalší biskupi a kňazi.

Pútnici absolvovali pestrý medzinárodný a národný duchovný program, ktorý pozostával zo svätých omší, pobožností krížovej cesty, mariánskej a Eucharistickej procesie či ďalších sprievodných podujatí. Mons. Jozef Haľko celebroval slovenské sväté omše v Kostole sv. Bernadety, Kostole sv. Jozefa a v Jaskyni zjavenia, kde sa pútnikom prihováral myšlienkami vedúcimi k prehĺbeniu osobnej kresťanskej viery, prehĺbeniu vzťahu s Božou Matkou Pannou Máriou, či vnútornému uzdraveniu.

Chorým pútnikom zo Slovenska bola udelená aj sviatosť pomazania chorých a umožnený kúpeľ v Lurdskej vode.

ZDROJ: TKKBS

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 04.06.2020

  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zosnulého svokra Vojtecha, ktorý nás opustil už pred 23 rokmi. Zuzana
  • Za babku Anku, za silu a trpezlivosť znášať chorobu a ťarchu každodennej bolesti. Vnučka Betka
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.