TopTip

Maltský arcibiskup dúfa, že pápežská návšteva prinesie uzdravenie

Maltský arcibiskup dúfa, že pápežská návšteva prinesie uzdravenie zdroj foto: pixabay.com

Maltský arcibiskup Charles Scicluna dúfa, že nadchádzajúca pápežská cesta na tento stredomorský ostrov bude „momentom uzdravenia“. Malta je už dva roky pripravená na pápežskú návštevu a práve v týchto časoch, keď všetci dúfajú v koniec pandémie, môže pápežská návšteva prispieť k duchovnému uzdraveniu, povedal Scicluna v piatok talianskej katolíckej tlačovej službe SIR.

Arcibiskup Scicluna vraj neprestáva žasnúť nad pôvodom názvu Malta. Vo veľmi starom jazyku „mala“ znamená „bezpečný prístav“. „Vzhľadom na prístavy, ktoré máme po celom ostrove, sme prirodzene povolaní byť bezpečným prístavom v centre Stredozemného mora pre všetkých našich bratov a sestry,“ zdôraznil arcibiskup.

Pápež František navštívi Maltu v apríli tohto roka. Vatikán to potvrdil vo štvrtok. Apoštolská cesta uskutoční v dňoch 2. do 3. apríla na pozvanie vlády a miestnej Katolíckej cirkvi. Zastávkami Františkovej návštevy budú mestá Valletta, Rabat, Floriana a ostrov Gozo. Ďalšie podrobnosti budú oznámené v blízkej budúcnosti. Táto pápežská cesta sa mala pôvodne uskutočniť v máji 2020, ale bola odložená pre pandémiu koronavírusu.

František bude po Jánovi Pavlovi II. (1990 a 2001) a Benediktovi XVI. (2010) tretím pápežom, ktorý navštívil Maltu. Očakáva sa, že jednou z ústredných tém cesty na tento stredomorský ostrov bude zaobchádzanie s migráciou. Maltský arcibiskup Scicluna je zároveň jedným z najbližších spolupracovníkov pápeža Františka v boji proti sexuálnemu zneužívaniu v Katolíckej cirkvi.

Zdroj: Kathpress

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča
Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.