TopTip

Manželstvo ohrozuje viaznuca komunikácia a odcudzenie

Manželstvo ohrozuje viaznuca komunikácia a odcudzenie TK KBS

Manželstvo najčastejšie ohrozuje, keď viazne komunikácia, a odcudzenie, ktoré prichádza nenápadne a postupne. Tvrdí to Kamil Bagin, projektový manažér a lektor poradenského centra pre manželov Family Garden v Bratislave. Centrum ponúka pre manželov poradenské služby a rôzne školenia aj workshopy, ktoré majú preventívny charakter. Centrum svoje služby ponúka aj v čase pandémie a zákazu vychádzania, keď svoje aktivity presmerovalo najmä do online priestoru. 

 

Vzájomné odcudzenie v manželstve prichádza pomaly a potichu, keď sú napríklad obaja partneri vyťažení, žijú si svoj život a nemajú dostatok času na spoločné rozhovory a zdieľanie svojich pocitov. Tvrdí to Kamil Bagin, ktorý je projektovým manažérom a lektorom centra pre rodinu v Bratislave Family Garden. „Keď sa rozhovory zúžia len na prevádzkové. Keď sa takpovediac rodičia metajú pri deťoch, snažia sa zachrániť svoje živobytie a popri tom nie je čas na budovanie vzťahov, na budovanie priateľstva. No a pritom všetkom niet divu, že sa manželia ocitnú v kríze,“ povedal pre Rádio LUMEN.


Kamil Bagin pridáva myšlienku od jedného dánskeho psychológa, ktorý radí, ako predísť v manželstve odcudzeniu. „Aby sme sa starali o svoj vzťah vtedy, keď sa ešte máme radi. Keď ešte máme na to sily,“ upozornil.


Centrum Family Garden v Bratislave sa snaží pomáhať manželským párom predchádzať vážnym krízam preventívne, a to prostredníctvom rôznych kurzov a školení, ktoré ponúkajú. „Venujeme sa témam komunikácie, zvládania konfliktov, rozdielnosti, možno vzájomnému nepochopeniu, rôznym technikám, ako lepšie načúvať tomu druhému, ako naplniť potreby toho druhého, ako sa nepohádať už pri prvej vete, ako zvládať výchovu detí, ako zvládať komunikáciu s rodičmi, rodinou a mnohé ďalšie,“ povedal Bagin.


Family Garden ponúka aj možnosť využiť služby kresťanských koučov. Ich zoznam majú na svojej webovej stránke. Centrum ponúka rôzne školenia a workshopy aj pre nových kresťanských koučov, pre učiteľov, športových trénerov a z ich ponuky si vyberú aj zasvätení či jednotlivci.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.