TopTip

Mária Čigášová bola ocenená za svoju reláciu o autistoch

Mária Čigášová bola ocenená za svoju reláciu o  autistoch zdroj foto: flickr.com - CC licencia

Hlavnou témou ocenenej relácie bola starostlivosť o autistické deti. Nahrávka zaujala aj porotu v 25. ročníku  autorskej súťaže novinárov východoslovenského regiónu.

Vo vysielaní Rádia LUMEN vám prinášame mnohé jedinečné relácie a témy, ktoré v iných médiách nenájdete. Snaží sa o to aj kolegyňa Mária Čigášová z východného Slovenska, konkrétne pôsobiaca v košickom štúdiu Rádia LUMEN. A práve Márii sa podaril naozaj pekný úspech s reláciou Svetlo nádeje, ktorú sme odvysielali ešte v lete 2019

Hlavnou témou tejto relácie bola starostlivosť o autistické deti. Nahrávka zaujala aj porotu v 25. ročníku  autorskej súťaže novinárov východoslovenského regiónu. Mária Čigášová zabodovala reportážou z autistického centra, nazvanou Darujú Vám veľa úprimnej lásky. Organizátormi súťaže boli Regionálna organizácia Slovenského syndikátu novinárov v Košiciach a sekcia pre žurnalistiku a novinársku fotografiu Literárneho fondu v Bratislave. 

Štvorčlenná odborná porota, ktorej predsedal dlhoročný novinár Svjatoslav Dohovič, hodnotila viac než stovku autorských prác takmer štyroch desiatok novinárov z Prešovského a Košického kraja. „Stále sú tu zaujímavé témy a stále som prekvapený, čo všetko sa dá objaviť na východnom Slovensku. Sledujúc regionálne médiá som presvedčený, že potenciál na tomto malom kúsku zeme je veľký," uviedol Svjatoslav Dohovič. 

Novinársku súťaž už celé štvrťstoročie organizuje Košická regionálna organizácia Slovenského syndikátu novinárov. Podľa jej predsedníčky Beáty Penxovej Mačingovej, je to platforma, ktorá umožní novinárom z východného Slovenska porovnávať kvalitu svojich prác: „Aj keď veľkého ďakujem sa novinár od spoločnosti nedočká, predsa len to symbolické ocenenie našej roboty pre verejnosť je dôležité. Takáto snaha by potom vyšla nazmar a nemali by sme priestor, keby takéto súťaže neexistovali," pripomenula pri hodnotení Beáta Penxová Mačingová.

V kategórii beletristické žánre elektronických médií získala naša kolegyňa redaktorka Mária Čigášová tretie miesto za reportáž z prostredia vzdelávania autistických detí. „Vnímam to tak, že v tomto prípade je to vlastne ocenenie pre rodičov a učiteľov autistického centra Rubikon, že boli ochotní rozprávať o svojich radostiach a starostiach pri vzdelávaní týchto detí," uviedla skromne naša kolegyňa. 

Našej kolegyni Márii Čigášovej srdečne gratulujeme k oceneniu jej práce!

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 04.07.2022

  • O Božiu pomoc pre kňazov vo farnosti Topoľčany. (Henrieta)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.