TopTip

Medzi dobrovoľníkmi roka je aj Martin David z rómskej misie v Čičave

Medzi dobrovoľníkmi roka je aj Martin David z rómskej misie v Čičave TK KBS

V sále ministerstva zahraničných vecí udelili ocenenie Srdce na dlani, ktoré sa odovzdávalo počas galavečera Dobrovoľník roka 2021. Ocenení boli jednotlivci aj organizácie. Jedným z ocenených dobrovoľníkov bol Róm Martin David, ktorý pomáha v rámci grécko-katolíckej rómskej misie v Čičave. 

Dobrovoľníkov z celého Slovenska pred galavečerom prijala prezidenta Zuzana Čaputová, ktorá sa im poďakovala za ich službu ľuďom. „Schopnosť konať dobro patrí k základnej výbave človeka. Všetci túto schopnosť máme. O tom, do akej miery ju aj rozvinieme, často rozhoduje naša osobná skúsenosť, ale aj sila inšpirujúceho príkladu. Chcem sa vám teda poďakovať aj za to, že ste takýmto príkladom pre spoločnosť, najmä pre mladú generáciu,“ povedala.
Na ocenenie Srdce na dlani bolo nominovaných 315 jednotlivcov a organizácií. Do finálneho oceňovania postúpilo 43 príbehov. Z nich ocenenie Srdce na dlani získali piati jednotlivci a dve organizácie. Ako dobrovoľník pomáhajúci na Slovensku bol ocenený Martin David, ktorý pomáha v gréckokatolíckej rómskej misii v Čičave. Ako uviedol pre Rádio Lumen, dobrovoľnícka pomoc ho napĺňa radosťou. „Nie som bohatý, ja som tiež chudobný človek, ale moje srdce bolo naplnené takou radosťou a takým pokojom, že môžem robiť pre druhých. A ešte jednu vec, keď môžem povedať, nerobím to sám. Lebo keď som začal ja, začala aj moja rodina. Robíme to manželka, deti a robíme to spolu, takto pomáhame druhým ľuďom. Som šťastný z toho a radostný, že môžem to robiť, môžem pomôcť druhým ľuďom.“
V kategórii dobrovoľníckych skupín ocenenie získalo občianske združenie Senica 20, oceneným dobrovoľníckym projektom sa stala Vianočná pošta seniorom. Cenu za podporu dobrovoľníctva získala Stredná odborná škola podnikania a služieb z Námestova a za dlhodobú dobrovoľnícku pomoc bol ocenený Milan Krajňák.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča
Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.