TopTip

Mesiac október už tradične patrí v eRku Detskému činu pomoci

Mesiac október už tradične patrí v eRku Detskému činu pomoci TK KBS

Mesiac október už tradične patrí v eRku Detskému činu pomoci. Tento rok v rámci kampane deti a animátori hľadajú odpovede na otázku: Kto je môj blížny? Doteraz sa zapojilo viac ako 28 detských skupín a niekoľko školských zariadení. 

Podľa koordinátorky kampane Moniky Vojtašákovej téma vychádza zo slov pápeža Františka. „Pri tvorbe tejto témy sme sa inšpirovali, tak ako minulý rok, slovami pápeža Františka, a vychádzame teda z podobenstva o milosrdnom Samaritánovi a upriamujeme týmto väčšiu pozornosť na to, aby sme si všímali potreby druhých, resp. tak sa naučili spolu s deťmi odpovedať na otázku: Kto je môj blížny?“
Naším blížnym môže byť ktokoľvek, koho stretávame a môžeme s ním zdieľať božiu lásku. Naším povolaním nie je milovať len tých, ktorí sú nám blízki, ale všetkých, ktorých nám Boh posiela do cesty. Podľa Moniky Vojtašákovej sú eRkári s animátormi pozvaní hľadať kreatívne spôsoby, ako ľuďom zjavovať Božiu lásku. „Nechávať to na kreativite animátorov, byť naozaj kreatívni z lásky k druhým, ale v rámci metodických materiálov sú tam rôzne námety a tipy, ako sa dá pomôcť. Môžu čerpať inšpiráciu z minulého roka, kde sa šili rúška pre najbližšie okolie, prípadne sa rozdávali nejaké balíčky.“
Do detského činu pomoci sa počas prvých októbrových dní zatiaľ zapojilo viac ako 28 detských spoločenstiev. Šesťsto detí spolu so 130-mi animátormi a niekoľko školských zariadení hľadajú odpoveď na otázku: Kto je môj blížny? a konajú dobré činy. eRk-ári ale stále pozývajú zapojiť sa do kampane nielen členov, ale aj nečlenov eRka, ako aj záujemcov zo strany škôl i farností, kde eRko nepôsobí. Do kampane sa dá zapojiť aj počas jej trvania registráciou na webe Činu pomoci eRko.sk/dcp.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Klassisches Haus mit Dachgeschoss und Satteldach.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.