TopTip

Milión detí sa modlilo ruženec

Milión detí sa modlilo ruženec TK KBS

Pápežská nadácia ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi opäť pozvala farnosti, materské školy, školy aj rodiny, aby sa zapojili do modlitbovej iniciatívy Milión detí sa modlí ruženec. Do iniciatívy sa zapojilo aj Rádio Lumen. Cieľom tohto podujatia bolo modliť sa za mier a jednotu vo svete a povzbudiť deti, aby v ťažkých časoch dôverovali Bohu a našli v ňom oporu a stálosť. Hovorí redemptorista Róbert Režný. „Akcia Milión detí sa modlí svätý ruženec je veľmi požehnaným časom, ktorý formuje samozrejme aj deti, ktoré sa modlia, lebo modlitba buduje vieru, buduje vzťah s Ježišom Kristom a s jeho a našou nebeskou Matkou Pannou Máriou a je veľkým požehnaním vôbec pre cirkev.“
Do modlitby v našom vysielaní sa zapojili študenti Katolíckeho gymnázia Štefana Moysesa v Banskej Bystrici spolu s učiteľkou Erikou Lišaníkovou. „Ježiš, prosíme ťa za všetkých misionárov, ktorí ľuďom prinášajú tvoju pomoc a spásu, daruj im silu a radosť, aby ťa prostredníctvom nich každý človek spoznal ako svojho priateľa a spasiteľa,“ uviedla modlitbu študentka.
„Modliť sa ruženec so žiakmi bola pre mňa veľká milosť, pretože na hodinách náboženstva nemáme až toľko priestoru modliť sa a určite bol to taký prejav aj požehnania pre našu školu, že vlastne hlasy našich detí boli takým ako keby sprostredkovateľom milosti pre celé naše Slovensko,“ povedala pani učiteľka.
Radosť nad týmto podujatím vyjadril aj dekan banskobystrickej katedrály Peter Staroštík. „Môžem len povedať, že som veľmi rád, že aj deti z katolíckeho gymnázia prišli do nášho spoločenstva a spolu s veľkou rozhlasovou rodinou rádia Lumen sa mohli zapojiť do tejto nádhernej akcie.“
Spolu s nami sa modlili poslucháči na celom Slovensku.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Beliebtes Haus mit Doppelgarage.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.