TopTip

Ministerstvo zahraničných vecí ocenilo zásluhy Danice Olexovej

Ministerstvo zahraničných vecí ocenilo zásluhy Danice Olexovej TK KBS

Zásluhy bývalej projektovej manažérky eRka Danice Olexovej ocenilo ministerstvo zahraničných vecí. V rámci Týždňa žien v diplomacii jej udelilo zlatú plaketu in memoriam. Ocenenie dostali aj ďalšie štyri ženy, ktoré sa významným spôsobom zaslúžili o rozvoj medzinárodnej spolupráce a šírenie dobrého mena Slovenska v zahraničí. Od tragickej smrti Danice Olexovej po páde lietadla v Etiópii uplynuli dva roky. 

Danica Olexová pôsobila päť rokov v Keni ako rozvojová poradkyňa pre slovenské a rakúske rozvojové mimovládne organizácie. Po svojom návrate na Slovensko pracovala pre eRko - Hnutie kresťanských spoločenstiev detí a ako projektová manažérka sa venovala rozvojovým projektom a dobrovoľníckemu programu v Afrike. Intenzívne sa angažovala aj v celoslovenskej koledníckej akcii Dobrá novina. Na jej ocenenie reaguje riaditeľ Dobrej noviny Daniel Fiala. „V eRku si veľmi vážime, že aj ministerstvo bolo oslovené Danicinym životným príbehom a ocenilo jej svedomitú prácu i to, že robila dobré meno Slovensku v zahraničí,“ povedal.
10. marca 2019 vo veku štyridsaťdva rokov tragicky zahynula pri leteckom nešťastí v Etiópii. Dobre ju poznal aj riaditeľ Pápežských misijných diel na Slovensku Ivan Kňaze. „Kdekoľvek prišla, tak takmer všade ju ľudia poznali. Bola srdečný človek s dávkou humoru, takže dokázala si veľmi rýchlo týchto ľudí v Afrike získať,“ povedal Ivan Kňaze pre Rádio LUMEN.
Okrem Danice Olexovej ocenil minister zahraničných vecí Ivan Korčok aj koordinátorku Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce svätej Alžbety v Keni Dáriu Kimuli. Vyzdvihol aj zásluhy veľvyslankyne Márie Krásnohorskej, najvyššie postavenej Slovensky v štruktúrach EÚ Kataríny Maternovej a tiež Eriky Kvapilovej, ktorá sa od začiatku deväťdesiatych rokov systematicky zaoberá sociálnou politikou, postavením a právami žien.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.