TopTip

Minulý týždeň vyvrcholila 16. Národná púť ordinariátu Ozbrojených síl a Ozbrojených zborov Slovenska do Ríma

Minulý týždeň vyvrcholila 16. Národná púť ordinariátu Ozbrojených síl a Ozbrojených zborov Slovenska do Ríma TK KBS

Minulý týždeň vyvrcholila 16. Národná púť ordinariátu Ozbrojených síl a Ozbrojených zborov Slovenska do Ríma a Vatikánu. Zúčastnilo sa na nej takmer 300 vojakov, policajtov či hasičov z celého Slovenska. Viedol ich vojenský ordinár František Rábek. Púť začala v nedeľu svätou omšou v Katedrále sv. Šebastiána v Bratislave. Počas cesty do Ríma navštívili Assisi a vo večnom meste zavítali do pápežských bazilík a na iné historické miesta. Vrcholom púte bola účasť na generálnej audiencii. Hovorí vojenský ordinár František Rábek. „Mali sme veľmi pekné stretnutie so Svätým Otcom, kde som mohol pozdraviť nielen ja Svätého Otca, ale po mne potom pracovníčky väzenstva mu odovzdali dva dary, ktoré väzni vyrobili. Jeden bola drevená kazeta, v ktorej je kniha o našej katedrále, a druhým darom bola do dreva vypálené podoba mozaiky sv. Michala tiež z našej katedrály ordinariátu,“ povedal Mons. Rábek.

Na púti vojenského ordinariátu sa zúčastňujú zástupcovia mnohých zložiek, od vojakov, policajtov, hasičov, horských záchranárov, colníkov a členovia čestnej stráže. Pre mnohých ide o prvú návštevu Ríma vôbec, čo si veľmi vážia. „Vnímame veľmi pozitívne odozvy od našich účastníkov púte. Jednak to, že môžu vidieť a prísť na miesta, ktoré sú známe či už historicky alebo kultúrne,“ uviedol František Rábek.

Národná púť ordinariátu neobišla ani katakomby sv. Šebastiána, hlavného patróna ordinariátu.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Maison moderne en forme de L avec fenêtres d'angle et stationnement d'auto couvert. L'espace de vie fait face au jardin.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.