TopTip

Mjanmarská junta odníma občianstvo politickým oponentom

Mjanmarská junta odníma občianstvo politickým oponentom zdroj foto: pexels.com

Vojenská junta v Mjanmarsku odňala občianstvo najmenej jedenástim členov Podzemnej vlády (NUG). Podľa ázijskej tlačovej služby Ucanews z pondelka je medzi dotknutými aj významný kresťanský politik Dr. Sasa. Podľa junty sa aktivisti dopustili činov, ktoré „mohli poškodiť záujmy Mjanmarska“. Podľa informácií medzi dotknutými sú aj ministri Podzemnej vlády Zin Mar Aung, Aung Myo Min a Lwin Ko Latt.

Dr. Sasa patrí k ľudu Čin z rovnomenného prevažne kresťanského regiónu na západe Mjanmarska a je hovorcom Podzemnej vlády, ktorú tvoria zosadení poslanci, zástupcovia etnických skupín a opoziční aktivisti. Armáda v roku 2021 zvrhla vládu a rozpustila parlament. Ako dôvod prevratu pučisti uviedli, že premiérka Aung San Suu Kyj a jej strana Národná liga za demokraciu (NLD) zmanipulovali voľby v novembri 2020. Su Kyj bola zatknutá pri puči a odvtedy je zadržiavaná na neznámom mieste.

Zdroj: Kathpress

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Casa con buhardilla ideal para una parcela estrecha.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.